Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Erettsegi matekbol nulla...

Erettsegi matekbol nulla tudassal?

Figyelt kérdés

Felnottkent fogok jovore leerettsegizni, emelt szinten beszelek angolul, kozepszinten nemetul, de jovore mar lehet emelt szinten tudok erettsegizni belole, ha eleget tudok ra tanulni.

Emellett 30 oraban dolgozom, a matekon kivul minden tantartgybol jol allok, szinte az osszes hazidogat en adtam be legeloszor, szorgalmas voltam, de a matek nem megy, egyszeruen nem tudok nekifogni, 11.ben megbuktam, most potvizsgara kell majd mennem(10.ben is, tanultam tavaly nyaron is, atmentem, mert a tanar jofej volt, pedig semmit nem tudtam...) Ha latjak a szituaciom, es felnott levelelzo suliban fogok erettsegizni, szerintetek engedekenyebbek lesznek a vizsgabiztosok?Valamint figyelembe veszik, hogy a tobbi tantargybol jol allok, mindig bementem az orakra?Extra dolog, hogy kulfoldrol jarok haza kethetente csak a suli miatt, nagyon fontos lenne az erettsegi, de se kedvem, se energiam matekozni, angolt minden nap tanulom, olvasok, szavakat tanulok, irodalombol, toribol is keszulok, olvasom a kotelezoket, szoval, erdekel, de a metek...nah az nagyon nagyon nem megy.:( Szerintetek?



2017. jún. 22. 19:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok nagyon benne a felnőtt érettségiben, de azt gondolom, hogy az érettségi az érettségi. Nem nagyon tudom, hogy ki és hol lehetne elnéző, hiszen elvileg mindenki ugyanazt a feladatlapot írja meg.

"Ha latjak a szituaciom" ?? Aki felnőttként érettségizik, az mindenki munka mellett jár és levelezős vagy esti suliba. Ez nem kifejezetten egyedi.

Mondd akkor inkább, hogy nem érdekel, de abból amennyit leírtál, az jön le, hogy pl. az angol helyett simán matekozhatnál. Keress valakit aki elmagyarázza a problémás pontokat, utána meg gyakorolj.

És ha már ilyen jól megy az angol, kedvcsinálónak nézd meg ezeket:

https://www.youtube.com/watch?v=V6yixyiJcos

https://www.youtube.com/watch?v=y44nqo11Fh0

https://www.youtube.com/watch?v=66y4W5HervQ

https://www.youtube.com/watch?v=xaEjBvmwzoA

2017. jún. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Annak nézz utána, hogy felnőttek hogyan szerezhetnek szakvéleményt diszkalkuliáról vagy hasonlóról...
2017. jún. 23. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
..., mert ha a többi ilyen jól megy, a matek viszont ilyen rosszul, akkor lehet, hogy olyan probléma áll a háttérben,...
2017. jún. 23. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%
..., ami miatt felmentést kaphatnál a matek alól.
2017. jún. 23. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A Diszkalkuliás felmentásen gondolkoztam, a matektanár írna is ajánlót, sőt pszichologiai igazolást is szerezhetnék, de mivel szerintem nincs diszkalkuliám nem kapnám meg.Mármint az igazgato a suliban azt mondta, hogy volt egy srác tavaly, aki azzal probálkozott, kifizette a 70e ft.-ot, és nem adták meg neki a felmentést, mert pár éve szigoritottak a rendszeren...

Értem én a feladatot, mikor ott van előttem a megoldás levezetve, kb. meg tudom érteni,hogy mi miért történik egy feladatban, de igen, az elsönek igaza van ,nem érdekel, és mivel lingvisztikát szeretnék a suli után bécsben, vagy németországban tanulni nem lesz rá szükségem, és idegesit, untat, bármi mást nagyon szivesentanulok,mert pl a törivel, irodalommal ugy vagyok, hogy az akár egy hétköznapi beszélgetésbe is jol jöhet nyelvtan na és idegen nyelvek pedig ahogy irtam amugyis mennek/kellenek a továbbtanulásomhoz.

2017. jún. 23. 16:57
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
"mivel szerintem nincs diszkalkuliám nem kapnám meg" - Nem attól függ, hogy szerinted van-e...
2017. jún. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én középiskolában szinte mindig 2-es voltam matekból. A szüleim és a tanárom szerint is csak mert keveset tanultam. Az utolsó évben utánajártam hogy is megy egy ilyen diszkalkulia teszt és el is mentem egyre, de már sajnos túl későn (a papírok miatt), így kellett érettségiznem, annak ellenére hogy a teszten bebizonyosodott hogy diszkalkuliám van. Ennek ellenére 42%-os lett az érettségim.

Egyszóval, attól hogy te nem érzed, még lehet az.

2017. jún. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!