Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen Szegedi Tudományegyetem...

Milyen Szegedi Tudományegyetem bölcsészettudományi kara?

Figyelt kérdés

Minden érdekel,oktatók,diákélet.

Milyen Szeged mint város,költséges,milyen a közlekedés?

Milyen a btk kara,az épület a légkör?

Illetve hogy a kollegiumokkal kapcsolatban , a btk-nak van külön, ha van akkor az milyen ha nincs akkor meg a többi kolesz milyen, van élet Szegeden?


2017. jún. 24. 18:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A BTK-sok karközi kollégiumokba jelentkezhetnek, ebből akad jónéhány, embertől és tűrőképességtől függ, kinek mi jön be éppen

Az oktatókról rosszat nem nagyon hallottam, a közlekedés pesthez képest borzalmas, más vidéki nagyvárosokhoz képest kiváló, a diákélet kollégiumtól, csoporttól függ, a szórakozási lehetőségek pesthez képest sehol nincsenek, hét vége felé esetleg egy-két helyen van valami a belvárosban.

Mindezeket meg fogod kapni a felvételi értesítővel, ha felvesznek.

Amit még érdemes tudnod: a BTK és a TTIK ősidők óta rivalizál egymással, ne is próbáld egy TTIK-ssal megértetni, hogy a diplomád valaha is fog érni valamit.

2017. jún. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Karközi kollégiumba jelentkezhetsz (nincs külön BTK-s koli):

[link]


Röviden:

Eötvös - tanulmányi átlag alapján vesznek fel embereket, és minden félévben hoznod kell egy szintet, hogy bentmaradj

Herman - nem sokat tudok róla, szociális alapon lehet bekerülni, újszegeden van, viszonylag nyugisabb légkör

Móra - szintén újszeged, szintén szociális alapon (viszont nehéz bejutni)

Károlyi - könnyű bekerülni, a legnagyobb kollégium (~800 fős), eléggé bulizós hely, de én imádtam, nagyon könnyű megtalálni a magadnak való társaságot

Öthalom - ilyen panellakások lettek átalakítva, szval félig meddig albérlet feeling, viszont nagyon kint van a város szélén - két óra között nem valószínű, hogy vissza tudsz majd menni


Egész Szegeden szerintem jó a közlekedés, szociális alapon lehet pályázni féléves bérletre (így az ingyen van).


A BTK épülete közvetlenül a TIK (könyvtár, közösségi tér stb) mellett van, a két épület között van egy kis patent park is, szóval elég nyugis. Szóval igazából jó környéken van (természetesen a könyvtárral szemben rögtön 4 kocsma is van - 3 közvetlenül egymás mellett, így 1-1 előadás után ott is lehet pihenni:D).


#1 Már ellenünk uszítod, közben csak érdeklődik :D

2017. jún. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a hasznos infokat!:)

Amugy jövöbeli szociologus hallgatokent nem is akarom masokkal megertetni a diplomat , meg nem is tanulom de mar kapom a savat :DD

Egyepkent meg megjeleoltem a Pesti Pazmanyt meg a Pécsi egyetemet is ,es tenyleg az volna az első szempont hogy megtalajam a helyem , hogy enis azt mondhassam 5 ev utan hogy azok az egyetemi evek de jók voltak, ha értitek mire gondolok.:D a Szegedi

Tudomanyegyetem szerintetek egy ilyen hely,ahol folyik az élet?

2017. jún. 25. 03:28
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindegyik egyetem ilyen hely, nekem sajnos van másik egyetemről is tapasztalatom, de a szegedi volt eddig a legjobb. Valahogy gördülékenyebb minden. Bár nem tudom, mit értesz "élet" alatt, mert ugyanolyan iskola, mint a gimi, annyit tényleg, hogy vannak kari bulik, ha a Károlyiban laksz sok buli, ha máshol, akkor nyugisabb, de azért csodát várni nem kell, hiszen Szeged egy békés nagyváros, nem olyan, mint Pest.
2017. jún. 25. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Most lehet le leszek oltva, de ha az egyetemi hangulatot nézzük, szóval magát az életérzést, akkor Szeged jobb, mint Pest. Nyilván Pesten még nagyobb a nyüzsi, de nem az egyetemisták miatt, így nincs is meg maga az a hangulat. Szeged pedig kellően kicsi és az egyetem kellően nagy ahhoz, hogy rendesen érezhető legyen a tipikus egyetemi városi légkör.
2017. jún. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetemista élet csak rajtad múlik, hogy hogy éled meg.

Kisebb egyetemen is lehet baromi jó. Ha részt veszel a közösségi életben az első perctől fogva (később azért már nehezebb beilleszkedni) tehát Gólyatábor szerintem ez nagyon jó indítás. Kari események meg minden :D eleinte még lehet órákra is megéri bejárni ismerkedni.


üdv: egy TTIK-s :D

2017. jún. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2017. jún. 26. 10:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!