2017 orvosi ponthatár?

Figyelt kérdés

Szerintetek merre fog elmozdulni a ponthatár?


(igen tudom n+2ik kérdés, csak kíváncsi vagyok a véleményekre)


DOTE: 2014->407 2015->409 2016->425(!)

Tehát 2015-ről 16-ra, 16 pontos emelkedés történt, míg az előtte lévő évben 2 pontot emelkedett.


POTE: 2014->401 2015->403 2016->420(!)

Itt is 17(!) pont emelkedés történt.


Csak nekem fura hogy így elszálltak a pontok egy év alatt? Nyilván azért a tavaji érettségik könnyűek voltak. Viszont az ideiket én nem éreztem annak. Mondjuk itt a gyk-n szinte mindenkinek 85-95% emelt biosz-kémia-fizika érettségije van, de a saját iskolám - és ismerősi - kör(é)ben azért nem ennyire "jó" a helyzet. (az átlag 60-75% szóbelivel együtt)


Idén ráadásul kevesebben is jelentkeztek az orvosi egyetemekre, mint az előző években.


Funfact: 2012-ben mikor (még) _középszintű_ érettségivel be lehetett jutni az orvosira, 415 volt a ponthatár(DOTE). Pécsre is. 2011-ben 417(POTE, DOTE), ami még mindig alacsonyabb mint a mostnai, annak ellenére, hogy most emelt szintű vizsgát kell tenni.


Nyilván teljesen tisztában vagyok azzal hogy juli 26ig max tehenet lehet áldozni teliholdkor, nem jutunk egyről a kettőre. De így belegondolva nem tudom, hogy ennél hova tudna még feljebb menni a ponthatár...



2017. jún. 27. 12:16
 1/8 anonim ***** válasza:
27%
Simán felmehetne elvileg 460 fölé is, de nem fog, ne aggódj.
2017. jún. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem egyáltalán nem volt nehéz az idei érettségi, én a tavalyiakat nehezebbnek éreztem, de ugye kinek mi. Az én érdeklődési körömhöz jobban passzoltak a kérdések, lehet ezért éreztem könnyebbnek.


A ponthatár meg felmehet akár 499-ig is, bár tudom nagyobb az esélye hogy egy Brad Pitt által vezetett repülőgép zuhan rám miközben épp a kertben napozom, de hát, akkor is.


Én egy olyan 5 pontos emelkedést saccolnék átlagosan az orvosi karokon.

Neked hány pontod lett kérdező?

2017. jún. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Vannak, akik növekedésre számítanak, vannak, akik csökkenésre, szóval kb minden úgy van, mint általában. Tavalyelőtt az, hogy a nehéznek mondott emeltek után is nőtt a ponthatár, pl Szegeden a legtöbbet, már árulkodó volt. Szerintem elképzelhető, hogy vagy Szeged, vagy Debrecen a 430 közelébe ér, Pécs szerintem maradni fog ugyanennyi, de nem vagyok jós. Szerintem se volt nehéz az idei emelt, de tény, hogy a tavalyinál sokkal gyengébben sikerültek, legalábbis ha hihetünk az előzetes adatoknak.
2017. jún. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Biosz érettségit én nehéznek éreztem,beszéltem olyannal,aki tavaly is érettségizett és ő azt mondta,hogy az idei nehezebb volt.Nálunk elég vegyes eredmények születtek kémiából és bioszból is,de a nagyja nem lett túl fényes.Kémiát átlagosnak mondanám,bár az elméleti részében voltak bonyolult kérdések.Szerintem lehet pontcsökkenésre számítani.
2017. jún. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom... szerintem is nagyon furán elszálltak a pontok tavaly. Én idén 420 körül tudtam összehozni,ami nem éri el a tavalyi ponthatárt. Szerintem az emeltek kicseszősök voltak, viszont találkoztam már egy csomó 80-90%-os eredménnyel. De azzal a pletykával is,hogy mindkét emelt gyengébb lett átlagban mint szokott. Úgyhogy most nem tudom mit higgyek, mert ha az utóbbi tényleg igaz,akkor inkább csökken pár pontot mint nő, viszont ha rajtam kívül tényleg mindenki ilyen zseni, akkor tovább nő minden és néhány év múlva már 600 ponttal lehet bekerülni az orvosikra...
2017. jún. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát én mar nem tudom hova emelkedne. Tavaly majdnem 70%os volt a biologia atlag, vagy legalabbis ott korul, lehetett szamitani a novekedesre. Nyilvan nem ilyen mertekben de megis ez lett. Most en (ugy hallottam) hogy inkabb 60% felé tendál az atlag(vagy legalabbis az en megyemben) A ponthataroknak valamilyen szinten alkalmazkodniuk kell az atlagokhoz, ha az alapjan mennenk hogy minden evben torvenyszeruen nő, lehet hogy 20 evbe telne, de lehet az 500at is elernenk elobb utobb :DD
2017. jún. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs mindenkinek 85-95% emeltje(i),az átlag kb.60-70 körül írt. Tény,hogy vannak kiugróan magasak,de nem ez a mérvadó. Az elmúlt éveket kár nézni,mert egyik sem egyforma(azokkal az évekkel amikor még nem kellett emelt azt meg pláne felesleges).

Ebben az évben nehezebb volt a biológia,mint tavaly,és a kémia sem volt egyértelmű...emiatt szerintem a pontok 410-420 között lesznek,vagy alatta. Viszont szerintem,nem lesz olyan magas,mint tavaly.

2017. jún. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Elozo valaszolo, teljesen egyetertek!:)
2017. júl. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!