Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vannak itt esetleg magyar...

Vannak itt esetleg magyar szakos egyetemisták, vagy olyanok, akik tervezik, hogy magyar szakra mennek érettségi után?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jövőre fogok végezni a gimiben, idén csak nyelvekből tettem előrehozott érettségit.

Mindenem a magyar, bármennyi időt képes lennék áldozni erre a tantárgyra. Ez nem azt jelenti, hogy a többire nem készülök, csak humán beállítottságú vagyok. Ősszel tervezem az OKTV-t magyarból, ami elég nagy falat, de igazából csak a felkészülés közben megszerzett tudás miatt mennék, amit aztán tudnék hasznosítani a jövő évi emelt szintű érettségin.

Azért fordulok hozzátok, hogy esetleg van-e valaki, aki szintén magyaros és magyar irányban tanul vagy szeretne továbbtanulni. Tudom, hogy a magyar szakkal elég kevés lehetőségem van egyetem után, (tanári pálya elsősorban, de magamat ismerve erre nem lennék képes, hiába szeretem a gyerekeket), de annyira nehéz lemondanom róla, mert szeretem. Fordításon és szerkesztésen gondolkodom, imádok művekkel foglalkozni, csak nem igazán vagyok jártas a témában, hogy egyetem után mik lehetnek a lehetőségeim, ezért gondoltam, megkérdezlek titeket. :) Tapasztalatot, élményeket szívesen fogadok ezzel kapcsolatban, hátha kicsit szélesedik a látóköröm, mert eléggé be vagyok szűkülve...


Előre is köszönöm a válaszokat, privátban is írhattok, ha nektek is megfelel.


Szép napot!



2017. jún. 27. 14:14
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Magyar szakos alapdiplomával valóban nem sokra mész, tapasztalat, nekem is van, de nem hasznosítottam még eddig. Fordító viszont nem rossz, ahhoz anglisztikára vagy germanisztikára kell jelentkezned.
2017. jún. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az igazat megvallva, a fordítás nem annyira vonz. Érdekelnek a nyelvek, de sokkal jobban érdekel az, hogy már egy készen kapott művet nézzek át. A másik nyelvem az angol mellett az olasz, és csak 4 éve tanulom, és nem igazán szeretném folytatni.

Tudom, hogy csak kifogásokat keresek, annyira örülnék, ha inkább egy szakma érdekelne, azzal sokkal több lehetőségem lenne. Annyira kilátástalannak érzem, hogy majd tanulok évekig és utána nem is tudok elhelyezkedni vele, amikor pár éven belül már családot szeretnék. A magyar miatt meg van kötve a kezem...

2017. jún. 27. 14:54
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ne add fel az álmod, azért vannak a magyar szakról is lehetőségek. Mesterképzés, esetleg doktori, ott maradni oktatónak (már nem gyerekek), illetve nálunk volt ügyvitel szakirály, azzal irodát lehet vezetni például. A színház szakirányosok el tudtak helyezkedni színházban (háttérmunkálatok, rendezés).


Én is ilyen voltam, mint te, bár a magyar szak egy kicsit kiölte belőlem a könyvek iránti szeretetem, mikor egy vizsgára 20 könyv volt feladva :(

2017. jún. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Esetleg magyar + idegen nyelv tanári? :)
2017. jún. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Ez volt az első tervem, az nem is lenne olyan rossz, ha a magyar mellé dobnék még egy nyelvet. Nagyon sokáig ez volt az elképzelésem. De sajnos nincs olyan határozott kiállásom, hogy egy osztályt fegyelmezzek, és még a megfelelő tudást is átadjam, holott ez lenne a vágyam.

Alsós tanárnőnek viszont lehet, hogy elmennék, ott talán könnyebb lenne a kicsik között, írnánk, olvasnánk, játszanánk.

Még sokáig fogok ezen agyalni, de mindenkinek köszönöm, aki időt szánt a kérdésemre! :)

2017. jún. 28. 09:55
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Lehet hogy az evyetemi évek alatt belejönnél a tanításba. Sajnos a mahyar szak önmagában nem jó nagyon semmire, ezért írtam, hogy a magyart+ nyelvvel párosítva a tanári pályán megfelelő lehet, illetve nem muszály csak iskolában dolgozni vele. Vannak nyelviskolák is, előkészítő sulik aholva szintén lehet menni dolgozni, továbbá a tanári diploma a tanárim kívül is ad lehetőségeket. Ismerek egy embert, német tanári diplomájával egy cég egyik vezető beosztásában dolgozik. :)
2017. jún. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!