Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi legyek ha nagyleszek?

Mi legyek ha nagyleszek?

Figyelt kérdés

A szokásos naaagy kérdés.

Nos én már leérettségiztem elkezdtem cukrásznak tanulni, de abba hagytam, mert az iskola elég ramaty volt. Eltelt egy haszontalan év amit ugyan végig dolgoztam (vendéglátás) továbbra sem tudom eldönteni mi legyek/mit tanuljak!?


Szeretek olvasni,rajzolni, rajongok a filmekért, sorozatokért szeretem a ruhákat, az állatokat, növényeket, érdekel a történelem, a sport, szóvaaal eléggé nyitott vagyok.


Amit nem szeretek az ha fixen kell dolgozni ami alatt azt értem mint a robotok egésznap ugyanazt csinálják. Szeretek kirándulni és vágyok a kalandokra ezért mindenképp olyat szeretnék ami változatos, de nagyon rossz nyelvérzékem van. Beszélek egy kicsit angolul és németül de tényleg csak egy kicsit.


Az egyetemek nem igazán jöhetnek szóba mert elég gyatra érettségit írtam és a fizetős dolgok sem annyira, mert a szüleim amint betöltöttem a 18-at kiraktak minden nélkül.


Tudom elég szerencsétlen és nehéz eset vagyok, de reménykedem hogy sikerül megtalálni azt ami a leginkább nekem való és remélem ezügyben tudtok nekem segíteni ://


19/L



2017. jún. 28. 17:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát igen, ez nehéz. Amiket felsoroltak hogy miket szeretsz , hát ezek többsége mind olyan szórakozás amit rengeteg ember szeret, és ez inkább mind hobbi és nem olyan amiből pénzt lehet csinálni. A töri és sportal gondoltam a tori-tesi tanárira de ugye utána írtad, hogy a felsőoktatás is kizárva. Aztán az hogy nem mennek a nyelvek az is eleg nagy csapás, mivel az mindenhol jól jön. Biztos hogy nem mennek ? Én is azt hittem de aztán rájöttem hogy csak lusta voltam tanulni belőlük.


Ha gyatra érettségit írtál akkor esetleg kezdj el tanulni és erettsegizz újra, meglepodnel hogy ha tudnád hogy az egyetemeken mennyien vannak olyanok, akik ujraerettsegizettekkent jöttek.


Bocsi de ez kevés ahhoz, hogy barmi konkretat is mondani tudjak

2017. jún. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Gondolkoztam rajta hogy jelentkezem egy nyelviskolába, de annyi van és fogalmam sincs jó-e meg kicsit felek hogy csak pénz kidobás lenne.


Illetve azt elfelejtettem hogy nagyon szeretek fotózni, filmezni régen rengeteg kisfilmet vágtam meg és nagy élvezettel csináltam. De ahoz is elég drágák a felszerelések.

2017. jún. 28. 19:47
 3/3 anonim ***** válasza:

Van egy éhez illő egyetemi szak, a kommunikáció és médiatudomány talán de ugye egyetem kizárva meg ez amúgy sem jó választás. Nem baj hogy nem tudod meg hogy mi legyél, sokan 25 évesen sem tudják. Az a baj, hogy ami téged érdekel, az mind csak hobbinak jo, vagy rendesen be kell futni hozza, ahhoz hogy megélj ezekből olyan jó kell legyél, hogy az már kiderült volna hogy ha annyira megy.


Szereted a ruhákat...ruhabolti eladó ? Ha kevesled a fizut, akkor esetleg tanulj németet és menj ki külföldre. A nyelviskola tud segíteni, de csak indulási alapot ad, a nyelvet neked kell megtanulni.

Szereted az állatokat...esetleg állatkertben meló ? Persze még lehetnel állatorvos de az is diplomás

-erdekel a tori..esetleg valamilyen idegenvezető, múzeumban dolgozó ?

2017. jún. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!