Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyi pont kell ahhoz hogy...

Mennyi pont kell ahhoz hogy államilag támogatott egyetemista legyek?

Figyelt kérdés

Tehát ne a fizetős hanem az államilag támogatott csoportba kerüljek.

280 pont a minimum

50 ingyenest és 50 fizetőst vesznek fel

Családom anyagilag nem engedheti meg a 400 000-es féléves tandíjat plusz a koleszt én meg magamat ismerve ha egyetem mellett dolgoznék akkor kötve hiszem hogy el tudnám végezni. :D 300, 320 ponttal esélytelen hogy az államilag támogatott csoportba kerüljek? Szerintetek van egyáltalán értelme ennyi ponttal jelentkezni és reménykedni hogy felvesznek az államiba vagy felejtős?

Ha számít:

Budapesti Gazdasági Egyetem (BGE)

Közgazdásztanár(kereskedelem és marketing)



2017. jún. 13. 18:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

2017-ben kereskedelem és marketing alapszakon központilag meghatározott ponthatár van, ami 449. Tehát az állami képzéshez legalább ennyit el kell érned. A jelentkezést pedig már le kellett adni februárban.


Jelöltél meg mást is?

2017. jún. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Az fura...

hogy szerezhetnék 449 pontot mikor 400 a max? (tudtommal)

Egyébként nem ebben a szeptemberben hanem majd a következőben terveztem elkezdeni az egyetemet :)

2017. jún. 13. 19:17
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
500 pont szerezhető maximálisan.
2017. jún. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Érettségivel max pontszám esetén is csak 400

Nyelvvizsgával legjobb esetben is csak +40 pont

Hacsak nem vagy spéci gyerek akkor aligha kapsz 440-nél többet. Arról nem is beszélve hogy ez a szak azért nem egy agysebészet, kétlem hogy ennyire lehetetlenül magas lenne a követelmény.

2017. jún. 13. 19:23
 5/12 anonim ***** válasza:
95%

1. Tájékozódj a pontszámításról, hogy értsd, hogy jöhet össze az 500 pont, és hogy tudnál még pontokat szerezni (pl. emelt érettségi, nyelvvizsga)

2. Nézegesd meg a korábbi évek ponthatárait, hogy lásd, milyen szakokon milyen ponthatárokra lehet nagyjából számítani, hogy lásd, hova lehet esélyed bejutni.

3. A kinézett szakokon nézd meg, mik a követelmények (milyen tárgyakat számítanak be, kell-e emelt érettségi), ne érjen meglepetés!


A www.felvi.hu mindent tud:)

2017. jún. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Idén érettségizem, csak tudom, hány pontot lehet elérni:'D

De tessék, ha nem hiszed el:

[link]

2017. jún. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
400 pontot szerezhetsz meg az érettségikkel, illetve a tanulmányi pontjaiddal. Ezen kívül különböző dolgokért kaphatsz összesen 100 többletpontot: emelt érettségiért, nyelvvizsgáért, sportteljesítményért, stb. Tájékozódj egy kicsit, olvass utána a dolgoknak, ha felsőoktatásba akarsz jelentkezni!
2017. jún. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Jó jó. Én úgy számoltam hogy nincs emelt érettségim.
2017. jún. 13. 19:32
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
És be is adtad a felvételi jelentkezést februárban?
2017. jún. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Kérlek olvasd el a kérdés alatti első kommentemet :)

Természetesen nem :)

2017. jún. 13. 19:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!