Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kémia tanárképző ; pályaalkalm...

Kémia tanárképző ; pályaalkalmassági vizsga?

Figyelt kérdés
Hogy is van ez pontosan? Lehet gimnázium után ilyen szakra jelentkezni, vagy előtte kell még valamilyen képzésben részt venni? Miből áll egy ilyen pályaalkalmassági vizsga?

2017. jún. 29. 12:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Tessék ?
2017. júl. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha tanár szeretnél lenni, akkor másik szak

kell még kémia mellé

2017. júl. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Motivációs levelet kell még írni meg egy pedagógiával kapcs. könyvet kell elolvasni
2017. júl. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

valóban nem volt egyértelmű a a kérdésem. Igazából arra lennék kíváncsi,hogy hogyan zajlik egy ilyen pályaalkalmassági vizsga, vannak-e egészségügyi kritériumok, stb.

A válaszokat pedig köszönöm szépen!

2017. júl. 8. 14:12
 5/6 anonim ***** válasza:

Bemész egy szobába, ahol előtted ülnek, hárman-négyen, intézménye válogatja. Bemutatkozol (xy vagyok, innen jöttem, erre akarok menni, ennyi éves vagyok stb stb).

Előveszik a kinyomtatott motivációs leveledet, és kérdeznek belőle, te pedig válaszolsz.

Van amikor ezen a ponton vége is van, és kimehetsz, majd pár perc múlva behívnak, elmondják az eredményt ha okés, akkor kapsz egy igazolást erről, amit régebben felkellet tölteni a jelentkezéshez, most nem tudom.

Ha az előző ponton nem volt még vége, akkor egy papírt kell húznod, amin szituáció van. pl.: az osztályban két gyerek összeverekedett, és te pont belépsz a terembe, mit csinálsz?

vagy egy tanár sírva rohan ki az óráról, mert rosszak voltak a gyerekek, te mit csinálnál?

egy diák sorozatosan késve érkezik be az első órára, mit csinálsz? stb stb

Akkor et elolvasod, és beszélgetsz róla, ha kérdésük van,úgyis felteszik a kérdésüket. Ha minden rendben, akkor kimész, és a fent leírtak jönnek, vissza mész pár perc múlva stb stb

Na most ha te egy pedagógia művel készültél, jelentsen ez bármit is, akkor pedig ha nem volt vége az általános beszélgetésnél, akkor egyszerűen mondják, hogy térjünk a műre, és beszélsz róla, vagy kérdeznek is, és ha szerintük elég, akkor újra a fenti jön, kimész, majd pár perc múlva vissza, és eredményt mondanak.


Nem kell félni, nem kell megjátszanod magad, csak lazán.

Nem kell pingvinbe sem öltözni, csak sima hétköznapi ruha is okés. Időben legyél ott.

Ha nem találod az adott termet, akkor egy intézményi portást megkérdezel, és elmondja Neked, vagy megkérdezel valaki mást, aki ott van az adott épületben.

Időben legyél ott, sőt jó lenne ha 15-30 perccel előbb ott lennél, hogy ha nem találod a termet, akkor is legyen időd bolyongani.


Az egészségügyi kritériumokat, annyira nem szokták elmondani, sőt a jelentkezéseknél sem lehet megtalálni. Így jobb ha erre rákérdezel ott. Egyébként nagyon ott sem térnek rá erre a témára.


Természetesen csak kétszakos képzés van jelenleg.


Hova jelentkeztél egyébként?

2017. júl. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Utolsónak nagyon szépen köszönöm, hasznos volt. :)

Még nem jelentkeztem sehová ( van még 2 évem), csak érdekel a dolog, tanár szeretnék lenni.

2017. júl. 8. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!