Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szeretnék tudós lenni, fizikus...

Szeretnék tudós lenni, fizikus vagy asztrofizikus aki a feketelukak, csillagok, galaxisok titkait kutatja, hogyan kezdjek neki?

Figyelt kérdés

Van egy érettségim, meg dolgozom.

De úgy alakul valószínűleg hogy lesz lehetőségem tanulni és nem kell dolgoznom, akár hosszú évekre is ha akarok.

Szóval ez a téma mindig érdekelt, mi ennek a folyamata?

Igazából minden érdekel amit a fentebb a kérdésben írtam.

Milyen szakok, továbbképzések kellenek hozzá, hogy a végén csillagász, vagy asztrofizikus legyek?

Esetleg ha mindezt külföldi egyetemen akarnám megvalósítani arra is van lehetőség ha elakarnám kezdeni? :)



2017. júl. 1. 23:02
 1/6 anonim válasza:
74%
Úúú pont mint Raj, az Agymenőkből :D Az ELTÉn van csillagász szak, van tök jó teleszkópunk is, meg planetáriumunk, a többi magyarországi egyetemmel annyira nem vagyok képben ilyen téren, de biztos máshol is van ilyen szak a természettudományi karon :) A külföldi egyetemekre is be lehet kerülni, de ha jól tudom azok nagy része fizetős, de megéri. Egy ismerősöm felvételizett külföldi egyetemre, ha jól tudom motivációs levelet kellett írnia, meg elmenni egy felvételi beszélgetésre, külföldön másképp van a felvételi, mint nálunk. De vannak ilyen szervezetek Magyarországon, amik segítenek bejutni külföldi egyetemekre, nem tudom ezt most hogy hívják, de nézz utána interneten, az ismerősöm is csatlakozott egy ilyenhez, és nagyon hasznos volt. :)
2017. júl. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szép dolog, de azért nem ártana, ha megtanulnál rendesen magyarul és megtalálnád a kategóriát.

Nem a tudomány, hanem a képzés.

Utána szerintem keresd meg Dávid Gyulát, mcse - ő biztos tud segíteni.

2017. júl. 2. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Mojjo ***** válasza:
23%

ELTE, vagy SZTE fizika alapszak. Ezt kezdd el, és onnan már tudni fogod, hogyan tovább. Bekerülni sima ügy, mert a béka segge alatt vannak a pontszámok, de arra készülj fel, hogy vért fogsz hugyozni évekig. Ha komolyan gondolod ezt az egészet, felejtsd el, amit a tanulásról eddig gondoltál, tapasztaltál - más dimenzióban fog mozogni, ami oda kell, főleg ha ténylegesen meg is akarod vetni a lábad a szakmában. Ha csak nem vagy zseni.


Egyébként matek, fizika hogy megy jelenleg? A szinguláris magvú parciális integro-

differenciálegyenleteket tudod-e integrálni?

2017. júl. 2. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Mojjo ***** válasza:
27%
Ja igen, szegeden van levelező is. Ha érdekel.
2017. júl. 2. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Majd megtanulja mojjo, és pertulbálni is :-)
2017. júl. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Mojjo ***** válasza:
@5: perturbálni, r-el :) Ejj, ezzel lebuktál, hogy googleztál, nem pedig fizikus vagy és azért ismered az indulót :) Amúgy perturbálni alap, hogy tud, minden képzettség nélkül is :D
2017. júl. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!