Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért olyan nagy szám az...

Miért olyan nagy szám az anglisztika?

Figyelt kérdés
Van egy pár ismerősöm aki azon volt, egyik nembtanult semmit mellette, nem is tudott ebben elhelyezkedni, másiknak van tanárija, mellette még a németje is meg van és azt tanítja. Egy másik ismerősöm is arra menne, azt hiszem színészetit is akar végezni. Miért olyan népszerű?

2017. júl. 19. 18:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%

Mert sokan semmihez sem értenek, csak tudnak angolul és akarnak diplomát. Legtöbben pl. nem is tudják, hogy miről is szól igazán a szak (nem nyelvtanfolyam..).


Tisztelet a kivételnek.

2017. júl. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
23%

Hát igen, nehezen érti meg valaki, aki magyarul sem tud... mi az, hogy színészetit akar végezni, mi az a színészeti?

(és nem, nem anglisztikát tanultam, közelében sem vagyok).

2017. júl. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Szineszkepzo vagy mi a joisten, nem tudom pontosan mi ennek a neve. Angliaban akar tanulni, az angolja jo de egy bekepzelt lett, aki akkor is az angoljaval kerkedik mikor annak semmi koze nincs a temahoz
2017. júl. 19. 19:44
 4/11 anonim ***** válasza:
61%
Amit az első írt. Oda akartam menni először, kivétel nélkül mindenki lebeszélt róla, még az angol tanárom is azt mondta, hogy inkább hagyjam, semmi értelme nincs az egész szaknak. Angolul tudok már így is, ha tolmácsnak akarok menni arra van OKJ, tanítani tudok magánba így is. Nem adna a szak semmi újat, annyi, hogy lenne egy semmire nem jó diplomám. Felesleges időtöltés meg feleslegesen kidobott pénz. Most jön majd a sok nyelvszakos és lepontoz, de akkor is így van. De ha az a célja valakinek, hogy bulizzon egy jó 3 évet és a végén kapjon egy diplomát ajándékba, arra teljesen jó.
2017. júl. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
39%

Pontosan. Ez azoknak tökéletes akik beszélnek nyelvet. De mi értelme beszélni egy nyelvet, ha nem tudsz mit mondani mert nincs szakmad ? Ez csak olyan legyen egy diploma és kész. Nekem 3 anglisztikas ismerősöm van. Még ők is azt mondják h semmit sem ér, kirohogik őket, sehova sem jó, meg h majd oda megyek dolgozni ahol lesz munka. Persze azt ők is tudják, hogy nem nagyon kell megeroltetni magukat az egyetemen.


Azert mennek oda mert ha már valamennyire tudsz angolul, akkor könnyű, ad diplomát, és király az egyetemi élet

2017. júl. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Estádio de Felchút ***** válasza:
59%

Az anglisztikának sok értelme szerintem sincs. Tanár nem leszel, mert ahhoz kevés ez a szak, tolmács mesterre talán mehetsz.

Ha komolyabban érdekel az angol nyelv, menj nyelvtanárira.

2017. júl. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Anglisztikásként mondom, hogy én nem lustaságból mentem oda, hanem mert szerelmem az angol nyelvészet/irodalom/kultúra. DE! Tanulok mellé ritkább nyelvet és szakfordító akarok lenni. Egy angol-orosz szakfordítói párosítás azért nem rossz


Azon kívül lehet menni tanárnak, ha veszel fel minorba egy másik szakot és utána jelentkezhetsz osztatlan tanárira, és beszámítják az összes tárgyadat. Talán egy évvel később lesz diplomád, de csinálhatod levelezőn is.


Vagy - a nagyon elvetemültek - mehetnek doktori iskolába.


Szóval olyan szempontból tényleg büfészak, ha nem tudod, hogy mit akarsz vele, de ha vannak terveid, akkor jó esélyeid lehetnek a munkaerőpiacon.

2017. júl. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szóval nem egy egészségügyis/mérnök/közgazdász szak, ahol amint elvégzed lesz munkád.


Mindegyiknek megvan a maga nehézsége.


Az egészségügyiseket alulfizetik, vagy maszekolsz, vagy külföldre mész.


A mérnököket vért izzadnak a diplomájukért, a közgázosok szintén.


A nyelvszakosoknak meg kell kreativitás is, ahhoz hogy mik akarjanak lenni.

2017. júl. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%
De basszus, miért kell lenézni azt aki anglisztikára akar menni? Az is baj ha az ember tanulni akar, az is baj ha nem, hát öregem, akkor ugorjon le mindenki egy szikláról, vagy mi a 3. lehetőség?
2017. júl. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Estádio de Felchút ***** válasza:
67%

Senki nem nézi le azt, aki anglisztikára megy, de szvsz ha valakit érdekel az angol nyelv, kultúra, és meg is szeretne ebből élni, akkor menjen nyelvtanárnnak. Mert nyelvtanítással, fordítással jól lehet keresni. De a mezei anglisztika ehhez kevés, nem kapsz tanári diplomát.

Angol nyelvtanár/fordító jó. Anglisztika alapszakos bölcsész nem jó. Értschük, bitte?!

2017. júl. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!