Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha évek óta az az...

Mit tegyek, ha évek óta az az álmom hogy anglisztikára járjak, de tudom hogy valószínűleg nem tudok majd vele elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

2017. júl. 5. 14:26
 1/7 enes ***** válasza:
45%
A barátnőmmel is ilyen gondokkal küzdünk. Azt tanácsolom, amit neki is, végezd el aztán, ha nem tudsz vele mit kezdeni, akkor kitanulsz mást, sosem késő.(Hozzá kell tennem, hogy én orvos leszek -valószínűleg külföldre fogunk költözni - és ezért nem fogom bánni, ha ő nem tud majd mit dolgozni)
2017. júl. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
14%
nekem vannak anglisztikás ismerőseim. Szomorú, hogy az egyik azt mondja, hogy le kell tagadnia a diplomát, hogy munkát kapjon, és hogy annyira semmit sem ér, hogy szégyenli. A másikat megkérdeztük ( most szerezte meg a Bsc-jét), hogy hol akar dolgozni. Azt mondta, hogy hát ahol lesz munka, mert hogy ilyen szakkal nem lehet válogatós az ember. Egy másik mondta a nem tudom kinek, hogy kicsit gyorsabban adják neki oda a diplomát, mert szeretne dolgozni. Erre az illetékes kiröhögte, hogy mit dolgozni, mert az xy haverja is a tescoban van árufeltöltő. Szóval könnyen lehet, hogy te is ide fogsz jutni. Hiába az álmod, szerintem nem ér annyit. Többre mész vele, ha inkább elvégzel, egy közgáz szakot, és szabadidőben fogalkozól az angollal
2017. júl. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Az ember álma nem ér annyit?:D Ez egy nagyon rossz hozzáállás. Inkább végezzen el egy közgász szakot, amit lehet, hogy utál, lehet hogy nem is megy neki és dolgozzon benne évekig, mert az már ér annyit? Ezt te sem gondolod komolyan. Lesz egy diplomája amivel tudna dolgozni, de nem fog, mert utálja. Semmivel se lesz előrébb.


Szerintem menj anglisztikára. Rengeteg ember keres magántanárt vagy mondjuk egy jó fordítót.

2017. júl. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én most végeztem anglisztikán. Nagyon szerettem és ha újra választanom kéne, ismét ezt tanulnám. Engem soha nem érdekelt semmilyen Tesco-s, Mekis rémtörténet, szerintem akik ilyen helyen végzik, azok valamit nagyon rosszul csinálnak, valószínű, hogy nem tudják "eladni" magukat a munkaerő piacon. Nem egy ismerősöm ahogy elvégezte, fordítóirodában helyezkedett el, vagy magán úton tanít, esetleg nyelviskolában. Illetve nemzetközi cégekhez is el lehet vele helyezkedni. Szerintem kérdezd meg magadtól kérdező, hogy mit szeretnél majd vele kezdeni. Őszintén, én arra mentem, hogy legyen egy diplomám, és, hogy olyat tanuljak amit szeretek/élvezek, ne pedig valamilyen gazdasági szakon ahol tuti elvéreznék és kín szenvedés lenne az egész. Nem utolsó szempont, hogy Kinek mihez van tehetsége...akinek jó a nyelvérzéke, de másból annyira nem jeleskedik annak egyértelműen jó választás. Én szerencsére rájöttem közben, hogy jó érzékem van a fordításhoz, azon belül is az audiovizuális fordítás érdekel. Szerintem mindenképp gondolkodj el rajta, hogy mit kezdenél a későbbikeben az anglisztikával, lennél-e szívesen fordító, tolmács, esetleg tanár (magánúton, nyelviskolában). Én nem bántam meg, imádtam az egyetemet ahova jártam,az embereket, a tanárokat. Számomra az is vonzóvá tette a képzést, hogy milyen magasszintű műveltséget ad

angol irodalomból, történelemből, kultúrából. Szerintem megéri.

2017. júl. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ, főleg az utolsónak.
2017. júl. 9. 14:03
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én most vagyok anglisztikás. Nem is könnyű és nem is nehéz, de az utolsóval egyetértek.
2017. júl. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen , utolsó, ezzel egyet kell, hogy értsek maximálisan :D

az anglisztikás lány

2017. júl. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!