Programozás, hogyan?

Figyelt kérdés

Heló

Tudom már ezredik kérdés, de hogyan érdemes és milyen nyelven elkezdeni?

Letöltöttem a visual studiot, illetve a code blocks-ot de nem tudom hogy mivel kellene nekiindulni. Érdemes könyvből próbálkozni, vagy videók alapján?

Mégis mik az első lépések?


Köszönöm előre is!



2017. júl. 20. 12:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Kezdhetsz akármelyik nyelvvel, azonban először egy egyszerűbbet szoktak ajánlani. Pl. Python, de lehet az akár egy sokkal "divatosabb" c++ is. Te rajtad múlik.


Ezután szépen elkezdel egyszerű feladatokat megoldani, amiket egyre jobban bonyolítasz.

Először kiíratod a nevet, utána bekérsz adatokat, kiszámoltatsz az adott adatok alapján eredményeket, beolvasol adatokat a dokumentumból, bizonyos paraméterek alapján kiszűröd az adatokat és stb.

Nyugodtan lehet ötvözni is a dolgokat.

Majd kitalálsz magadnak egy saját projektet, amit megoldasz, közben gyakorló feladatokat nézegetsz, nyugodtan lehet könyvet és videókat is nézni. Nem ront el!

Emellett fejleszd az angol tudásod.


Ha ezek megvannak már te is tudni fogod a további utat.

Jah és ha tudod, hogy ez már az 1000-ik kérdés, akkor ne félj használni a google-t. Hiszen sokszor kell majd!

2017. júl. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Persze csak azért kérdeztem hogy hátha van aki közel a 0-ról indult és mégis mi vált be neki:)
2017. júl. 20. 15:36
 3/9 anonim ***** válasza:
Mindenki a nulláról indult! :D
2017. júl. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Én például a suliban tanultam ALAPOKAT, de csak elméletet. Volt gyakorlat is, de hát az nem volt nagy kihivás. Pársoros kis programokat kelett megírni, persze akkor az nagy kihívás volt. Aztán mikor hazamentem leültem és éjfélig ott ültem még nem oldotam meg a problémát. Ha a webprogramozás érdekel kezd a HTMLel, majd CSS, aztán mehet a PHP és Javascript. Ha pedig nem a webes téma érdekel akkor Pythont ajánlanám kezdőnek. Gondolod küldhetek hozzá anyagot, amiből elég jó alapot tudsz összeszedni. :)
2017. júl. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Javítanék:


olt gyakorlat is, de hát az nem volt nagy cucc.

2017. júl. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Jó, gondoltam hogy nem a kisujjából szopta ki senki:D

Arról a nulláról beszéltem amikor magadtól indulsz a nulláról, ha így jobban megfelel:)


Minden segítség jól jön:)

Köszönöm:)

2017. júl. 20. 19:02
 7/9 anonim ***** válasza:

Az baj, ha valakinek ezt megkell kérdeznie... Ne értsd félre. Mindenki volt kezdő, ezért nem szégyen az, ha valaki nem tud valamit, de az már az ha nem tudja felkutatni az információt... főleg akkor ha saját magát akarja megtanítani programozni.


Néhány jól irányzott googleös kereséssel sokkal megbízhatóbb és részletesebb válaszokat tudnál találni a kérdéseidre. ha nincs megbenned egy kis leleményesség vagy talpraesettség... akkor hogyan fogsz megtanulni programozni?


Mármint megtudsz, csak nem magadtól. Az ilyen embereknek kell az egyetem.

2017. aug. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ne értsd félre letöltöttem az fentebb említett "programokat" (vagy programozói felületeket nem tudom hogy mi a szakkifejezés) épp azért hogy ha valaki ad valami használható tippet akkor eltudjak rajta indulni könnyedén, valamint van pár könyvem hozzá.


Azért tettem fel a kérdést mert érdekelt hasonló emberek tapasztalata, akik maguktól kezdték el esetleg kissé kezdő/tapasztalatlan közösségben.

Mondják hogy okos ember más kárán... nos én épp más tapasztalatára voltam kíváncsi hogy, mégis miképp élte át a tanulás kezdeti fázisát és neki mi vált be és esetleg segítséget kérjek a későbbiekben.


Valamint az első lépéseknél nem a hello word kiírattatására gondoltam, hanem hogy valamennyi tudás meglétében mik azok amivel egy egy kisebb programot össze lehet hozni, mivel még ez eléggé kusza azáltal hogy nem igazán tanultam ilyen csak autodidaktív módon.


Azért köszönöm a válaszod:)

Jó volt olvasni a tipikus mentalitást miszerint keress rá vagy hogy leszel programozó, hiszen minden programozó keres az interneten. Legyél jó angolból mert alap. Ha már most nem tudsz elindulni akkor inkább bele se kezdj tipikus segítséget.

2017. aug. 24. 07:36
 9/9 anonim ***** válasza:

Attól még, hogy degradált hagnemben beszélsz a kommentemről, nem lesz kevésbé igaz.


A gyakorin nem tudsz rendes választ találni a kérdésedre, mert a válaszolók nagy része vagy kezdő vagy kicsit csőlátású a programozást illetően és nem feltétlenűl követi a mai trendeket. (tisztelet a kivételnek)


Ehelyett sokkal több értelme lenn egy olyan oldalra ellátogatni ahol nem nézvtelen válaszolók vannak. Pl.: A quora vagy más hasonló fórumok. Még blog posztokban és online cikkekben is jobb válaszokat tudnál találni.


És ha igazán érdekel a dolog, akkor olvasd el John Sonmez - Complete Software Developer's Career Guide című könyvét ahol felszinesen válaszol a kérdéseidre és elirányít a megfelelő forrásokhoz, hogy részletesebben utána tudj nézni.


Az angol meg nem a programozás rész miatt fontos. Nincs valami sok bonyolult angol szó a systaxokban, de nem tudsz majd problémák után nézni és az ilyen szar oldalakra fogsz hagyatkozni :D

2017. aug. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!