Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gyógyszerészeti szak mennyire...

Gyógyszerészeti szak mennyire nehéz?

Figyelt kérdés

Tapasztalatok?

Milyen könyvek kellenek első és másodéveseknek?

Kémiából is és bioszból is kötelező az emelt érettségi? Egyedül fel tudok erre készülni egy év alatt?

Matek érettségi nem fontos erre a szakra?(kiveve persze a pontszamitasnal..)



2017. júl. 28. 11:32
 1/10 A kérdező kommentje:
Debreceni, pesti és szegedi egyetem egyaránt érdekelne
2017. júl. 28. 11:34
 2/10 anonim ***** válasza:
41%

Nagyon nehéz, én hamar le is beszéltem magam róla. Mások tapasztalatait olvasva szörnyen sokat kell tanulni, kb mintha orvosira járnál.

Kémiából és bioszból is kell emelt szintű. Egy év alatt fel tudsz, ha van előzetes alapod hozzá, érdekel és ügyes vagy. Én másfél év alatt kizárólag magántanárral készültem a kémiára, egyedül képtelen lettem volna rá, nagyon nehezek a számolások. ű

Nem értem a matek érettségi hogy jön ide? Pontszámításnál ha nem duplázást számolsz akkor persze, beleszámít.

2017. júl. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A matekot csak azért említettem mert 4es vagyok belőle

Egyebként orvosira készültem, de arról lebeszéltem magam a sebészeti dolgok miatt

2017. júl. 28. 12:06
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Miért beszélted le magad a sebészet miatt? Én orvosira járok és pont az hajt engem :D Gyógyszerészeket látva nagyon megszenvedik a kémiát, annyi képletet felrajzolni és tudni.. Hát kemény. Orvosi is kemény de más tekintetben, itt is nagyon sok anyagot (sokszor feleslegesen) kell elsajátítani.
2017. júl. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem, hogy miért beszélted le magad a sebészet miatt..én speciel orvosira járok és egyáltalán nem érdekel a sebészet és műteni sem különösebben szeretnék, de ettől függetlenül nagyon sok minden lehetek!
2017. júl. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
96%

Hát-hát.. :D

Könyveket nem írok, mert egyrészt minden városban más a tematika, mások a követelmények, mások az ajánlott irodalmak, másrészt pedig senkit sem ér egyetem előtt riogatni ezekkel.


Egyébként én most leszek harmadéves gyógyszerészhallgató, és szeretem ezt a szakot, de baromi nehéz. Van olyan nehéz mint az orvosi, csak kissé más tekintetben. Tapasztalat alapján orvosin a lazább szorgalmi időszaknak köszönhetően brutál a vizsgaidőszak. Nálunk, gyógyszerészeten a szorgalmi időszak is végig szopás, túlzás nélkül hetente 1-2 nagy ZH, ezen felül +2-3 kis ZH, ami amúgy nem lenne megrázó, csak ez mindegyik különböző tárgyakból történik, és elég szar tud lenni néha, ha párhuzamosan tanulsz olyan tárgyakra amiknek közük sincs egymáshoz (pl. élettan+szerves kémia). A vizsgaidőszakunk feltételezem könnyebb mint orvosin, mert egy vizsga nem feltétlen igényel annyi lexikális tudást, inkább érteni és átlátni kell a dolgokat. Persze ott a másik véglet, a már korábban említett kismillió szerkezeti képlet pontos felrajzolása..

Két emelt érettségi kell: biosz és kémia/fizika, de ajánlott a kémia. Egyedül nehéz felkészülni, de semmi sem lehetetlen, vizsgákra is jórészt egyedül fogsz készülni.


Várostól függően van egy fél év vagy egy év matekunk, de köze nincs a középiskolai matekhoz, deriválunk, integrálunk, és sokat szívunk ezzel, mert sok értelme nincs ezen tudásnak egy gyógyszerész szempontjából (azért megemlíteném, hogy rengeteg olyan anyagot kell megtanulni pontosan, aminek soha sem fogod hasznát venni diplomásként).


Sok lemondással jár, én gimiben nem hittem el, amikor ezt mondták nekem, most meg megélem..:D De ha bírod a hajtást, akkor szerethető is tud lenni, szép hivatás, sokrétű munkalehetőséget biztosít, és a fizetés is egészen versenyképes.

2017. júl. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok és csak annyit felejtettem el leírni, ha netán egy elsős hallgató hozzászól később, neki ne higgyetek! Az első év etetés mindenhol, az csak egy laza kis ráhangolódás, aki már ott megcsúszik, az a többi évet sem fogja sikeresen abszolválni.

Tavaly ilyenkor én is csak jót tudtam mondani erről a szakról, aztán másodév happened.


Eredményes felkészülést az érettségire!

2017. júl. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A sebészeti dolgok alatt mit értesz és mi a gond velük? Szerintem amiatt nem kéne lebeszélned magad az orvosiról.
2017. júl. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#8 nem bírom a vért

És úgy érzem a gyógyszerészeti inkább nekem való mint az orvosi


Köszönöm a válaszokat! :)

2017. júl. 28. 22:18
 10/10 anonim válasza:
96%

Biztosan fel tudsz készülni egy év alatt, de nem biztos, hogy egyedül ez olyan egyszerű. Szerintem érdemes lehet segítséget kérni, vagy a suliban fakra járni. Amit tudsz. A matek négyes tökéletesen megfelel.

Az egyetemi könyvekkel bőven ráérsz foglalkozni, ha már felvettek.


Az hogy a gyógyszerészeti mennyire nehéz, az elég szubjektív. Nekem pl rámegy az egészségem, szociális életem, de van aki jól bírja. Attól is függ, milyen képességekkel rendelkezik és mennyire veszi komolyan az ember, meg mennyi támogatást kap mondjuk otthonról, szóval nem muszáj belehalni. Persze a kettest elérni nehéz, és rengeteg tanulás van benne. Egy év csúszás amúgy átlagos ezen a szakon is. Vannak akik harmadszorra is megpróbálják az első félévet és úgy mennek át. De sikerül nekik is, csak nem szabad feladni. (Mondjuk a támogatott félévekből kicsúszni már gáz, mert igencsak drága egy félév kb 900e)

Előttem is írták, hogy sok áldozatot kíván. Arra figyelj majd, hogy mit áldozol fel miért, és hogy megéri-e.

Nem lehetetlen végigcsinálni, rengetegen megtették már.


Ha emellett döntesz végül, szerintem egy nagyon szép hivatást választasz. Én bármennyire is rühellem az egyetemet, ha újra felvételiznem kellene, akkor is ezt a nyomorult szakot választanám.

Mert semmi mással nem foglalkoznék ilyen szívesen, és az egyetem csak 5-6 év, de utána évtizedekig fogom élvezni a munkámat. ( Remélem )

2017. aug. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!