Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha idén megyek egyetemre és...

Ha idén megyek egyetemre és nem vettek fel az első helyre, ahova jelentkeztem, mikor tudok legközelebb az adott intézményen belül átjelentkezni?

Figyelt kérdés
Mivel nem tudtam dönteni a gyógypedagógia és a jog között, ezért első helyre a jogot, második helyre viszont a gyogypedagogiat tettem. A győri Széchenyi István Egyetemre fogok járni, mivel nem akarok kihagyni egy évet, ezért elkezdem tanulni a gyógypedagógiát, de a szívem egyre jobban a jog felé húz. Mikor van először lehetőség arra, hogy az adott egyetemen belül másik karra jelentkezhessek?
2017. júl. 29. 10:05
 1/5 anonim ***** válasza:
96%
Ennek a két szaknak semmi köze egymáshoz. Ha valóban jogász akarsz lenni akkor inkább próbáld meg újra jövőre. Felesleges az időt és a félévet olyanra pazarolni ami nem érdekel. Anno engem sem vették fel elsőre a jogra. Igaz már régen elvégeztem és persze a szakvizsgam is van.
2017. júl. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
97%
Átjelentkezni nem tudsz, szerintem. Legközelebb a jövő évi felvételin tudsz jelentkezni, ugyanígy felvin keresztül. De így veszítesz állami féléveket. Biztos megéri? Egy év nem akkora dolog, simán ki lehet húzni, tanulni, készülni a másikra, amire tényleg vágysz.
2017. júl. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
92%
Nem lehet átjelentkezni. Újra kell felvételizni, azt pedig csak akkor lehet, ha felvételi időszak van, tehát szeptemberben. Gondolom keresztfélévben nem indul
2017. júl. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, szeptemberben szeretném a másikat elkezdeni. És úgy meg lehet oldani, hogy az első félévet megpróbálom, hátha tetszeni fog, fél évben pedig ott hagyom, vagy passzívan fogom elvégezni, és utána szeptembertől pedig kezdeném a jogot?
2017. júl. 29. 11:45
 5/5 anonim ***** válasza:
96%

Úgy csinálod, hogy első félévben beiratkozol megnézed h tetszik e és ha nem akkor félév végén kiiratkozol.


Nem tudsz átjelentkezni. Azt csak akkor lehet ha az adott szakra alapból meglettek volna a pontjaid... Ráadásul a két szaknek semmi köze nincs egymáshoz így pláne

2017. júl. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!