Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kirúgtak az egyetemről?

Kirúgtak az egyetemről?

Figyelt kérdés

Sajnos most nyáron 2 félév után megszűnt a hallgatói jogviszonyom, mert nem tudtam teljesíteni az előírt kreditet. Állami ösztöndíjas voltam. Azt szeretném megtudni, hogy ilyen esetben a felhasznált féléveket vissza kell-e fizetnem, valamint kötelező-e ugyan arra a szakra jelentkeznem, ha vissza szeretnék menni, és hogy mikor jelentkezhetnék legközelebb?

Válaszaitokat előre is köszönöm!



2017. júl. 30. 20:06
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Dehogy kell visszafizetni, az kéne még...

De ha továbbra is államira akarsz majd járni, akkor ennyivel kevesebb állami féléved maradt.

2017. júl. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem folytatod a tanulmányokat akkor _úgy tudom_, hogy a felét vissza kell fizetned, de javítsatok ki ha tévedek.


Magyarul jelentkezz újra és folytathatod ahol abbahagytad. Ha esetleg más szakra akarsz felvételizni és fel is vesznek, akkor sem kell visszafizetned, csak annyi, hogy az államilag támogatott igénybe vehető féléveidből 2 félévvel kevesebb lesz majd.


Egyébként húzzál bele, mert már lement a felvételi időszak, talán pótfelvin még beleférsz...

2017. júl. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
59%

Bármilyen szakra jelentkezhetsz, azonban ha nem folytatod tanulmányaid akkor ki kell fizetnek a két felhasznált féléved. (1 próbafélév van, tehát ha az első félév után hagytad volna abba, akkor nem kell visszafizetni.) Ha folyatot a tanulmányaid akkor a diploma sikeres elvégzése után ez a két félév még hozzáadódik a ledolgozandó évekhez.


Mondjuk ha elolvastad volna a hallgatói szerződést amit alá is írtál akkor nem lenne ilyen gondod.

2017. júl. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!