Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nyelvoktatás a Semmelweis...

Nyelvoktatás a Semmelweis Egyetemen?

Figyelt kérdés

Olvastam az egyetem honlapján és a Sotepédián, hogy szabadon választható tárgyként vehetek fel szaknyelvi kurzusokat, és ez 3 kreditet ér.

Első kérdésem az lenne ezzel kapcsolatban, hogy a 3 kredit az félévente jár, vagy egyben a négy félévért? (Pl. ha felveszem a német szaknyelv I-et, abból teljesítem a követelményt, akkor félév végén meg is kapom a három kreditet, és így megy ez tovább a többi 3 félévben is, azaz összesen akár 12 kreditet összeszedhetek csak a német szaknyelvvel?)

A második kérdésem, hogy felvehetem-e a szaknyelvet akár rögtön első félévben? (Itt olvastam valahol, hogy GYTK-n - mert ide megyek - az első év a legkönnyebb, szóval akkor talán nem megy annyira a fontos tárgyak rovására az a heti 4 óra...)

Még azt szeretném tudni, hogy felsőfokú nyelvvizsgával felvehetem-e rögtön a szaknyelv IV-et is akár? Annak már utánajártam, hogy nem előfeltétele a szaknyelv III teljesítése, ebből gondolom, nem jelent akadályt, ha ezzel kezdenék.


Bárki bármelyik kérdésemre válaszolna, azt nagyon megköszönném! :)



2017. aug. 2. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:

- Félévenként jár a 3 kredit.

- Akármelyik szaknyelvi órát felveheted, akár első félévben is. Tehát akár a Német IV-gyel is kezdhetsz. Hivatalosan igaz, hogy egymásra épülnek, de gyakorlatilag nem. A csoportok általában 7-10 főből állnak, ezért az se baj, ha valaki C1 szinten van, míg más csak most kezdi a nyelvet.

- Az órák nagyon kellemesek, felszabadult légkörűek, olyan mintha egy nagy család lennnék ott (de komolyan :D nagyon jó a hangulat).

- Szemeszterenként 2 demó van ("ZH", dolgozat), és ez alapján kapsz a végén egy jegyet. Én még olyannal nem találkoztam, aki nem 5-öst kapott volna szaknyelvre. Potya kredit.

2017. aug. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: A hivatalosan egymásra épülést úgy értettem, hogy a tematika elméletileg egymásra épül, de gyakorlatilag mindig az a téma, amit előre megbeszélünk. (Tehát nem úgy épül egymásra, hogy a Szaknyelv II előfeltétele lenne a III-nak.)
2017. aug. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon köszönöm! :D Jól hangzik, biztosan fel is veszem már most szeptemberben! :)
2017. aug. 3. 23:38
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon sok lenne, ha egyszerre 2 szaknyelvet vennék fel? Lényegében nem kellene tanulnom sokat egyikre sem, mert németül és angolul is jól tudok, csak ez így heti plusz 8 órát jelentene, ami azért soknak tűnik...
2017. aug. 20. 21:22
 5/7 anonim ***** válasza:
Tanulás szempontjából egyáltalán nem lenne sok, viszont azt a heti 2x2 alkalmat beilleszteni az órarendbe szinte lehetetlen szerintem. Legalábbis nem lenne egyszerű, ez biztos.
2017. aug. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem először szokd meg az egyetemet és az új tárgyakat, tanulj meg tanulni és utána nyugodtan vehetsz fel szaknyelvi kurzusokat is. (Arról nem beszélve, hogy az órarendedbe tényleg nem lesz egyszerű beilleszteni)
2017. aug. 21. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, erre is gondoltam. Köszönöm a válaszokat! :)
2017. aug. 21. 09:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!