Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyarországon milyen szakok...

Magyarországon milyen szakok vannak kilencediktől?

Figyelt kérdés
Én erdélyi vagyok, és kíváncsi vagyok rá, hogy Magyarországon milyen a közoktatás. Mert nálunk kilencediktől különböző szakokra lehet menni (filológia, matek-infó, természettudományok, teológia stb.), és eszerint érettségizünk is. De azt hallottam, hogy Magyarországon kötelező a matek és a töri érettségi is. Akkor a szakválasztás is másképp van? És az érettségi?

2017. aug. 3. 12:38
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon vannak gimnáziumok és szakközépiskolák (ezek a középiskolák, ahol érettségit kapsz), ezen kívül vannak szakiskolák is, ahol csak valamilyen szakmát tudsz kitanulni.


Az érettségi nálunk úgy néz ki, hogy kötelező: matek, magyar, töri, 1 választott idegennyelv, és 1 választott tárgy. Tehát 4 kötelező tárgy van, és egy, amit te döntesz el, hogy mi. Ha szakközépiskolában tanulsz, akkor általában valamilyen szakmai tárgy az ötödik érettségi tárgy, ami kötelező a suliban. A gimnáziumokban lehetnek tagozatok, ahol bizonyos tárgyakat kezdetektől fogva nagyobb hangsúllyal, több óraszámban tanulsz, ez az a "szak", amire te gondolsz, ami nálatok is van. De nálunk ugyanúgy mindegyik tagozaton kötelező az érettségi tárgyakból érettségizni, anélkül nem kapsz érettségi bizonyítványt. Lehet ötnél több tárgyból is érettségi vizsgát tenni, pl. egy biosz-kémia tagozatos gyerek, aki az orvosira készül, az a 4 kötelező tárgy mellett bioszból és kémiából is érettségizik. De vannak tagozat nélküli osztályok, évfolyamok is, van olyan iskola, ahol egyáltalán nincs tagozat, máshol pedig többféle is van.

2017. aug. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!