Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megérné így belevágni a...

Megérné így belevágni a gyógyszerész szakba?

Figyelt kérdés

Másodéves vagyok nyelv szakon. Mindig is a kemia, s a gyogyszereszet erdekelt, de sikerult lebeszelni erettsegi elott. Most viszont visszajott az egesz, hogy gyogyszeresz szeretnek lenni. Tobb mint 2 eve nem foglalkoztam sem a kemiaval, sem a biologiaval. Szerintetek lenne eselyem a szakon? Nagyok szeretem a kemiat, viszont a szamolas resze nem igazan ment.(nem is nagyon gyakoroltam az igaz)

Esetleg valami tanács?


2017. aug. 5. 19:47
 1/8 anonim ***** válasza:
3%
Idehaza nagyon rosszul fizetik az egészségügyi dolgozókat, a kúrmány tesz róla, hogy minél hamarabb taccsa menjen az egészségügy. Szóval akkor javaslom, ha külföldön próbálnál szerencsét.
2017. aug. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Ne hallgass az elsőre, gőze nincs az egészről. Gyógyszerészként jól lehet keresni.:-) A kémia, biosz tudás visszahozható, ha ráfekszel, a matek viszont kell majd, ha abból gyenge voltál, akkor erősen megfontolandó a váltás.
2017. aug. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2%
#2, oké, ne hallgasson rám, biztos hülyeségeket beszélek. Majd ha a kormány bezáratja az intézményt, ahol dolgozik, őt meg páros lábbal rúgja ki, hamar kisül, melyikünk mondott igazat.
2017. aug. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
Gyógyszerészként a vegyiparban tárt karokkal várják. Tényleg nem tudod mit beszélsz kedves első.
2017. aug. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Estádio de Felchút ***** válasza:
90%

Ki az a h*lye, aki gyógyszerészként állami intézménybe megy? :D

Megtanulsz angolul, a BP-i multik többszázezres fizetéssel várnak. Keress rá professionön h pharmaceutical degree / pharmacy, egy rahedli jól fizető melót a pofádba tol.

2017. aug. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
36%

#4, ha van betöltetlen munkahely, csak akkor. Elfelejted, hogy pálykezdőt sehol nem alkalmaznak szívesen, mindenhová elvárják a 80-as szintű Paladint...


#5 ebben igazad van, de sajnos sokan vannak úgy, hogy más lehetőségük nincs. Azon kívül persze, hogy elmegy a Jewbilba robotzombi futószallag melóra.

2017. aug. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Szia! :)


No para, a kémiát szinte minden esetben az alapoktól kezdik el építeni, bár azért nyilván úgy kezelik a hallgatóságot az oktatók, hogy mindenki rendelkezik egy emelt kémia érettségivel, s javarészt arra is építenek. A számolás annyira nem vészes, én sem ráztam ki a kisujjamból, mikor átléptem az egyetem küszöbét, mára pedig már megszerettem, mert szerencsére olyan tanárt kaptam ki, aki nagyon jól el tudta magyarázni.

Arra viszont készülj, hogy rettentő nehéz szak, fel kötni azt a bizonyost, és nagyon nagy elhivatottság kell hozzá, bár a soraidat olvasva, ez utóbbiban nem kételkedem. :)

2017. aug. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. aug. 6. 23:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!