Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valóban csak IT, mérnök és...

Valóban csak IT, mérnök és orvosi diplomát van értelme csinálni?

Figyelt kérdés

Világ életemben humán beállìtottságú voltam, matekból, kémiából közepes, fizikából négyes, tehát ha akarnék se tudnék bejutni reál szakra. Viszont körül vagyok véve IT-sekkel, a párom ès az összes barátja ilyen területen dolgozik, illetve as egyikük barátnöje is most kezdi az egyetemet programozóként.

Én nyelvszakra megyek (német-norvég), amikor megmondom, minding megkapom, hogy a bölcsészkar öngyilkosság, akkor már inkább szakma, annyi nöies van azok közt is, mondjuk fodrász, bolti eladó, ha reál szakon nem tudnék diplomázni, akkor magától értetödöen nem kell diplomázni, és kész.

A párom többnyire elrendezi annyival, hogy egy jól keresö fél már van a családban, ha megtehetjük, hogy azt tanuljak, amit szeretnék, ö nem fog beleszólni (nem a szüleim költségén, külön élek, dolgozom)


2017. aug. 6. 14:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem abszolút nem! Ekkora hülyeséget... Nekem se ilyen diplomám van, nem is keresek 300 ezret havonta, de legalább érdekel, amit csinálok.
2017. aug. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A német-norvég nem rossz, ha teheted, tanulj még valami speckóbb nyelvet, az angol meg alap manapság. Vannak humán szakok, amikkel jól el lehet helyezkedni.
2017. aug. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
Én még a mai világban is azt mondom, hogy fölösleges diploma nem létezik. Még ha esetleg a későbbiekben látszólag semmi haszna nem is lesz, akkor is egy óriási tapasztalatot ad. Aki megteheti, annak melegen ajánlom a felsőoktatást, tényleg nagyban tágítja egy embernek a látókörét, a világlátását, szemléletmódját. Már önmagában ezért megéri.
2017. aug. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
0%

Két magasabb végzettségű van a családban a lány műszaki menedzser, a fiú mechatronikai mérnök, végeredmény az egyik munka hiányában elvégzett egy szakmát, a másikat gyakorlat hiánya miatt nem alkalmazták, így most ügyintéző a T-mobilenál


Szóval itthon szakmánál tovább nem érdemes menni, akkor inkább egy nyelv vagy kettő, és ezeket könnyebben megtanulod utána választasz egy országot ahol beszélik azt a nyelvet, ez rövid távon is pénzben is és időben is 100x kifizetődőbb mint egy diplomáért szenvedni amire nincs garancia hogy hasznosítod, bár előny de nem egy Olasz kávézóban.


Van egy 21 éves fiatal még a családban de nem látja senki a végét miután befejezi még azt a 3 évet. De valószínű angol középfokkal feltehetőleg külföldi munka lesz abból is.

25F

2017. aug. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Műszaki menedzser, mechatronikai mérnök, és nincs a szakmában állásuk??


[link]


[link]


Mindegyiknél van több olyan állás, ahová pályakezdőket is felvesznek. Aki ilyen végzettséggel nem tud elhelyezkedni, azzal valami más probléma van.

2017. aug. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, azokkal lehet jól keresni de nem csak azoknak van értelme. Azt tanuld, ami érdekel mert annak semmi értelme, hogy olyat csinálsz amit utálsz. Másokkal meg ne foglalkozz, ez az ő véleményük.
2017. aug. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
21%

#5

Azt kifelejtettem hogy nekik nem ér annyit a dolog, hogy távol legyenek a családtól, a mindennapoktól, ha meg úgy van nem mindegy hogy kint mennyit kap, az itthonihoz mérten. Inkább maradnak és keresnek más alternatívát.

2017. aug. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%
Tényleg nincs könnyű helyzetben, aki humán érdeklődésű és nem érdekli a tanári pálya...
2017. aug. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"Azt kifelejtettem hogy nekik nem ér annyit a dolog, hogy távol legyenek a családtól, a mindennapoktól, ha meg úgy van nem mindegy hogy kint mennyit kap, az itthonihoz mérten. Inkább maradnak és keresnek más alternatívát."


Ezek magyarországi állások.:-)

2017. aug. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
74%

Ezekkel lehet a VÉGZETTSÉGHEZ hasonló, munkát GYORSAN, MAGAS fizetésért szerezni.


Vagyis.: Egy bölcsés kevesebb eséllyel helyezkedik el a végzettségéhez hasonló munkakörben.

Ha igen, akkor is ált. sokáig keres állást (több hónap)

Ha igen, akkor elég alacsony fizetésért.


De ez statisztika, attól még ki lehet tűnni az önéletrajzoddal a többi álláskeresőtől, csak ehhez sokat kell dolgozni, versenyeket nyerni, tapasztalatot szerzeni, OTDK-t írni stb. stb.


Nekem az volt a szerencsém, hogy iszonyatosan sok dolgot csináltam egyetem mellett, elég jól nézett ki az önéletrajzom, így kemény 1. hét alatt találtam állást.

2017. aug. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!