Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van értelme itthoni egyetemen...

Van értelme itthoni egyetemen angolul tanulni mérnőkinfot?

Figyelt kérdés
Jelentkeztem angolul és magyarul is ugyan arra a mérnőkinfo szakra. Szüleim azt szeretnék, hogy az angolt tegyem első helyre, mert milyen jó lesz nekem.

2017. jún. 12. 01:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Persze előnyödre válik, ha már eleve magasabb szinten tudsz majd angolul. De ha te úgy érzed, hogy sokkal jobban megértenél mindent az anyanyelveden és könnyebben is tudnál tanulni, akkor válaszd a magyart és mellette fejleszd az angolodat. A férjemet egy erős középfokkal felvették egy kanadai céghez, tehát nem kell perfekt tudás.
2017. jún. 12. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Garpe ***** válasza:

Szia :)


A BME-VIK a testvér karunk, így ismerek egy csomó embert onnan. Nekem eddig az jött le, hogy "a BME, LETE és SOTE célja nem az, hogy te jó legyél a szakmádban, hanem hogy minél jobban szenvedj". :) Ez persze nyílván túlzás, de nem alaptalan.

A lényeg, hogy ez egy kemény szak, általában nem végzik el a BSC-t az előírt 3,5 év alatt, Mellesleg a képzés során, rendszeresen építenek az angol nyelvtudásra és felvehetsz bizonyos órákat angolul (nem biztos, hogy a BME-n is így van, de az ELTÉn igen).

Másrészt, ezt az angolnyelvű szakot nem igazán a magyaroknak találták ki. Ezek, eddigi benyomásom alapján, olyan nem magyar anyalnyelvűeknek van, akik itt szeretnék ezt végezni és tudnak angolul. Azaz sok szaktársad lesz külföldi, mellesleg a közösségi élet jó dolgairól is lemaradhatsz e miatt (ugyanis a BME-n nagyon jó közösség van, ez nem csak a bulikat jelenti, hanem a szakmai előrelépésedhez is rengeteget hozzátesz).


Ha szeretnél pontosabb infókat, utánakérdezek neked. ;)

2017. jún. 12. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha azt akarod hallgatni 3 és fél éven át, ahogy a középkorú magyar professzorok törik az angolt, akkor hajrá. Amúgy ha tényleg tudnának rendesen angolul, akkor jó lenne, de néztem már be angol előadásokra, és hát vérző füllel jöttem ki, persze lehet, pont nem jó helyre néztem be, és a többi tanár jól beszél angolul. De van, hogy a diasor angolul van, a legtöbb szakirodalom angolul van, a youtube-os oktatóvideók angolul vannak, ha valamit nem értesz, és magyarázatra van szükséged, a kódokba tipikusan angolul szokás kommentet írni, sőt, még az egész szakdolgozatod is írhatod angolul, szóval nem fogsz kimaradni az angolból akkor sem, ha magyar nyelvű a képzés.
2017. jún. 12. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!