Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvostanhallgatók, vagy...

Alicell kérdése:

Orvostanhallgatók, vagy nővérnek tanulók, nektek mennyi idő volt, amíg belejöttetek a vérvételbe?

Figyelt kérdés
Most töltöm az első év utáni ápolástan gyakorlatomat, és szerencsére már kétszer is vehettem vért, és igazából nem ment rosszul, elsőre teljesen jól sikerült (bár a betegnek nagyon szép vénája volt), a második alkalommal kevésbé volt szép a véna, egy kicsit kicsúszott a tű, vissza kellett tolni.. Szóval úgy érzem, talán menni fog majd ez, de azért félek is tőle, mert tudom, én sem örülnék, ha "egy kis medika" rajtam gyakorolna.. :) Mennyi idő - vagy hány vérvétel - után mondhatni, hogy már rutinosabb lesz az ember? Előre is köszönöm a válaszokat :)

2017. aug. 9. 17:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

hú, hát örülj neki, hogy már most gyakorlod :D szerintem ha teheted, menj be minden reggel és próbálj minél többször vért venni. én harmadév utáni gyakorlatomat töltöttem, és most vettem vért először... ápolástanon ITOn voltam, és ott mindenkiból lógott a branül, nem kellett soha vért venni. most meg hótt béna vagyok, és tök ciki, hogy nem is nagyon sikerültek, kb 50%os a sikerrátám :D jó ebben talán közrejátszik, hogy belgyógy osztályon 80%ban idős, kiszáradt/kövér cukorbeteg emberek vannak, akiknek nem túl szépek a vénáik. de nekem a vérvétel egy rémálom volt minden alkalommal :D és a ciki bocsánatkérések mikor nem sikerült, meg pár próbálkozás után volt, hogy el is ment a kedvem, és a nővér még be is szólt, hogy "jó hamar meguntad..." pedig csak tök cikinek éreztem a szitut, és fel is tartottam az osztályt, hogy utánam még egyszer böködni kellett a betegeket:| ráadásul ők se nagyon örültek neki...


de lehet, hogy én antitálentum vagyok:D gyakorolj, majd belejössz. itthon úgysem az orvosok csinálják, bár pl németországban igen. ismerőseim azt mondták, hogy gyakorlat 3. hetére már eléggé bele lehet jönni, ha minden nap bejársz.

2017. aug. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én már találkoztam olyan idősebb-középkorú nővérrel (betegként), aki nem tudott tőlem vért venni, miközben kifejezetten jó vénáim vannak. Ezek után szerintem nem gáz egyáltalán, ha csak sokadszorra jössz bele.
2017. aug. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Nem feltétlenül az a jó véna, ami jól látszik, majd rájössz...
2017. aug. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
97%

Én is utáltam betegeken gyakorolni, de nem azét, mert sajnáltam őket, hanem az egómat féltettem a kudarcból :D Mindig ismerősöket kértem meg, hogy gyakorolhassak rajtuk (persze nem nagyon mentek bele... -_- Én nem bánom, ha rajtam gyakorol valaki :D )

Aztán sokáig kerültem mindenféle gyakorlatias feladatot, úgyhogy vért nem tanultam meg venni (jesszus, mit össze nem bénáztam első évben nyári gyakon...), branült szúrni sosem tudtam.

Egészen addig, amíg ki nem találtam, hogy anesztesnek akarok menni, akkor viszont nagyon nem helyes ez a passzivitás a gyakorlati teendőket illetően.

Szóval elmentem segédápolónak, ahol már nem kellett a büszkeségemet félteni, mert kezdő ápolóként valahogy nem éreztem cikinek a bénázást. És ezzel a hozzáállással ment is az első pillanattól kezdve, gond nélkül. Branülözni is megtanultam, pár hónap alatt olyan ügyes lettem, hogy reszuszcitáció közben illetve exsiccált betegen is simán találtam vénát.

A betegeket ne sajnáld, gyakorló kórházban hozzá tartozik a dologhoz, hogy rajtuk gyakorolnak. Legyen magabiztos a hozzáállásod, legyél velük emberséges. Utóbbi azért (is) fontos, mert ha kedvelnek, akkor azt sem bánják, ha 5x mellé szúrsz :) Lány vagyok, volt párszor olyan férfi kórtermem, ahol a betegek direkt drukkoltak, hogy ne sikerüljön, mert tovább maradok benn :)

A legtöbb beteg velem ilyen szempontból jó fej volt (ennek kölcsönösnek kell lennie).

Hamar belejössz, ha folyamatosan gyakorolsz. Az elején volt, hogy bevállaltam mindenkitől a szúrást, így reggel 15-20 beteget végigszúrtam az osztályon.

2017. aug. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%

Én még csak most leszek orvostanhallgató, de mivel egészségügyi szakközépbe jártam, ezért szerencsére van már tapasztalatom, bár nem olyan sok.

Elsőre hozzád hasonlóan nekem is nagyon jól ment (szintén azért, mert jó vénája volt a betegnek), meg is dicsértek, aztán második alkalommal pedig már én is bénáztam kicsit. A többi alkalom meg elég vegyes volt utána, volt, hogy jobban ment, volt, hogy rosszabbul.

Egyszer nagyon rosszul ment, de aztán kiderült, hogy nem én voltam az ügyetlen, mert utánam aztán 3 nővér is odament próbálkozni a beteghez, de ők is csak szenvedtek vele. Ilyen is van.

Még most sem érzem magam gyakorlottnak, de összesen talán kb. 6-7 alkalommal volt szerencsém vért venni. Szerintem igazán rutinos csak akkor lehet az ember, ha mindennap ezt csinálja.

2017. aug. 10. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
31%
Anyukám egészségügyi szakközépbe (így hívják azthiszem:D) járt és ő mesélte, hogy ők mindig magukon, ill egymáson gyakoroltak
2017. aug. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Már én is rájöttem, hogy tényleg nagyon szerencsések vagyunk, hogy ilyen alaposan tanítanak, tényleg mindent lépésről-lépésre elmagyaráznak, megmutatnak, nagyon szuper. És köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugtattatok, ma is vettek vért kétszer, és - bár nyilván még ez sem sok, - de már sokkal jobban ment, nem voltak azok a bakik, amik eddig :)
2017. aug. 10. 14:54
 8/9 anonim ***** válasza:

Előtte fertőtleníteni is

kell

2019. máj. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amikor elkezdtem segédápolóként dolgozni, reggelente önként vállaltam h minden vérvételt megcsinálok az osztályon. Akkor gyorsan belejöttem :D
2019. jún. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!