Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen tanulási módszert...

Milyen tanulási módszert ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Most leszek nyolcadikos és szeretném úgy megtanulni az anyagok, hogy csak 4-5 öst kapjak. Mert ez már nagyon számít a továbbtanulásban. Ezért tuti módszerek kellenek.

2017. aug. 14. 15:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Tantárgyanként változó, nyelvhez ajánlom a szótanuló kártyákat. Többihez írj vázlatot.
2017. aug. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Használni fogom.:)
2017. aug. 15. 08:22
 3/5 anonim ***** válasza:
68%

Szia!


1. Legyél kipihent, aludj eleget.

2. Figyelj órán, mert ez nagyon megkönnyíti az otthoni tanulást.

3. Ne csak figyelj, jegyzetelj is.


Innentől kezdve tárgyanként változó.

Például:

Én a törit úgy tanultam, hogy leültem, elolvastam párszor, kiemeltem pár kulcsszót, követtem az eseményeket az atlasz térképein.

Kémiánál szintén elolvastam a füzetet és a tankönyvet, majd kiírogattam a képleteket és egyenleteket, valamint az anyagok, elemek, vegyületek, stb fontosabb tulajdonságait.

Matekot úgy tanultam, hogy megoldottam a házit, elolvastam a feladott elméleti részt, majd azt leírtam magamtól. Ezután csináltam még néhány plusz oda kapcsolódó feladatot.


De a tanulási módszerek személyenként eltérőek lehetnek, ezért az lenne a legjobb, ha sokat kipróbálnál és megtalálnád a neked legmegfelelőbbet.


Sok sikert!

17/L

2017. aug. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha megérted az anyagot és nem csak bemagolod, akkor az sokat segít.


Pro tipp: Suli után vedd elő az aznapi füzeteket és már aznap tanuld meg, ne halaszd másnapra. Mivel friss az emlék még, ezért könyebben megérted és a következő óra előtt elég csak ha átismétled.

2017. aug. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2017. aug. 25. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!