Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolul egyedül mennyi idő...

Angolul egyedül mennyi idő alatt lehet megtanulni? Milyen módszert ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Sajnos pénz híján, munka mellet tudnék csak nyelvet tanulni. Suliban sosem tanultam. Gondoltam egyedül belekezdek. Max 2020-ig szeretnék kijutni külföldre, mert sosem lesz saját otthonom ebben az országban, ha maradok. És még bevállaltam levelezőn egy felsőfokú szakképzést , ez 4 féléves.

Szóval milyen könyveket ajánlanátok az angol nyelv tanulásához? Próbáltam olyat is, hogy feliratosan nézek filmeket, sorozatokat, de ez nekem nem igazán jött be. Lehet később, ha már felfogom a nyelvtani részt, akkor érdemes lesz így is tanulni, de még nem megy.

Persze, ha összejön a külföldi dolog, nekem egy darabig elég lesz akár gyári munka is vagy eladói. Sőt akár mekis meló is, de azért a szakmámban jó lenne majd dolgozni (rtg asszisztens).



2017. febr. 1. 12:23
 1/8 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy egy nap max 2 órát tudok rászánni erre. Az működik, ha kétnyelvű könyvet (vmilyen regényt) beszerzek és azt olvasom? Ezzel is lehet kezdeni, vagy ez már inkább a haladó szint?
2017. febr. 1. 12:25
 2/8 anonim ***** válasza:
5-6 év
2017. febr. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Kezdő angolosnak annyit tudnék ajánlani, hogy a Libriben vannak kifejezetten olyan könyvek, amik magyarul vannak a szövegek és azt lefordítani angolra. Vagy vannak ilyen szókártyák is azok is segítenek... Legalább egy kezdőlöketet adnak neked. Lassan 10 éve, hogy tanulom a nyelvet. (Igen, tudom, ezek a megoldások is pénzesek...de nem 20k-ba kerül.)

[link]

[link]

Egyedül a Lingea-s kiadványút nem ajánlom...

[link]

[link]

Szótárban: Akadémiai Kiadó

Hány év alatt: Attól függ mennyire bírod a strapát. Ha nincs nyelvérzéked, több, mint 5 év, ha meg érzékeled a súlyát, akkor kevesebbre is lecsökkentheted. Egy tipp: A magyar gondolkodásmódot az angolnál felejtsd el, mert ez egy másik kategória.

2017. febr. 2. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Találtam egy ilyet:

New Opportunities Elementary Student's Book

Ebből tanult valaki? Hasznos lehet kezdetnek?

2017. febr. 9. 13:19
 5/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem tudom, miért akarsz könyvvel kezdeni angol tanulást, de szerintem nem szerencsés - nagyon más a leírt szöveg és a kiejtés.

Nagyon tudom viszont javasolni a Duolingo.com-on az angol - magyart: itt egyszerre látod és hallod (ha ráhúzod az egeret a szóra) a szavakat, + gyakorlásra, gondolkodásra késztet.

Ezen kívül nagyon jó online angolos oldalak is vannak- itt van pl egy, amit én használok:

[link]

mindkettővel remekül lehet angolul tanulni.

Vagy ez is nagyon jó - itt játszva lehet felszedni a tudást :-)

2017. febr. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Bármelyik könyv jó, mondhatnám. Vannak divatok ebben is, és vannak, amely könyvek a feje tetején kezdik, de a végére nagyjából ugyanoda jutsz.

Hanem amit az előttem szóló megemlített, a kiejtés...

Az igen veszélyes, ha egyedül elkezded, mert félresiklasz, és egy bevésődött hibát kikalapálni ezerszer rosszabb, mint eleve jól megtanulni.

2017. febr. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, ha nem angolról lenne szó, én is mondanám, hogy kezdhet könyvvel, de az angolnál sokkal-sokkal jobb, ha hallás után (és közben esetleg látva a szöveget) tanul.
2017. febr. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Vagy ez is nagyon jó - itt játszva lehet felszedni a tudást :-)"


Izééé, a link meg lemaradt, bocsánat:

[link]

2017. febr. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!