Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti elmennétek fizetősre...

Ti elmennétek fizetősre orvosira, ha a szüleitek támogatnák?

Figyelt kérdés

2017. aug. 15. 09:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%

Nem.

Félévente legalább 1 millió és 12 féléves az orvosi. Ráadásul ha nem vettek fel akkor a képzési díj kifizetése ellenére nem biztos, hogy bent is maradsz.

2017. aug. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Önköltségesre 1-2 embert vesznek fel és rendszerint magasabb oda a ponthatár mint az államira.
2017. aug. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
64%
Nem. Bár nekem lehetőségem sem volt, de ha lett volna sem mentem volna fizetősre mivel pénzkidobás. Készülj fel rendesen a 2 érettségire és duplázva simán meglesz a pontod
2017. aug. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
15%
Nem. Orvosira még államilag támogatottra sem mennék, nem hogy fizetősre.
2017. aug. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%
Nem. Annyit nem ér hogy egy jobb fajta ház árát fizessetek ki. És mi lesz ha időközben még sem tudjátok fizetni ? Előtted 6 millió tartozás ha abbahagyod ha még nem akkor meg kell még 6 millió. Túl rizikós ha csak nem vagytok milliomosok.
2017. aug. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%

Nem. Egyrészt nem engedném meg, hogy ennyi pénzt fizessenek rám féléves szinten, másrészt nem is lenne ennyi pénzük. Aztán a hitel, adósságok csakömég nagyobb gondot jelentenének. Ha komolyan érdekelt volna az orvosi, és nem kerültem volna be államira, úgy lennék vele, hogy megpróbálnék újraéeettslgizni, újrafelvételizni, aztán, ha így sem jött össze, talán úgy gondolnám, hogy, ha nem voltam elég jó az államira, nem érdemes orvosira járnom, mert semmi garancia, hogy el is tudnám végezni, ha az érettségi is kifogott rajtam.


Persze nem bántásként szánom, amit írom, csak én így gondolkoznék.


Most pl. 1 350 000 Ft egy félév. Ennyiért igazából az államit is meggondolnám, mert lehet nem bíznék magamban, hogy nem kerülök át önköltségesre.


Ha megvan hozzá az elkötelezettséged (az nagyon kell), és a kitartásod, meg valóban ezt akarod, és tudod, hogy az anyagi helyzetetek megengedi, akkor cselekedj úgy, ahogy jónak látod. (Én a saját helyzetemre vetítettem le csak a válaszadást. :) )

2017. aug. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%

Én nem, mert:

- Biológus vagyok, ezt is baromi nehéz volt elvégezni, az orvosira még ennyi türelmem sem lett volna

- Fel sem vettek volna

- van 12 félév ingyenes félévem, h.lye lennék fizetni

- Átlag feletti keresetük van a szüleimnek, de nem várnám el, hogy ilyenre pocsékolják el a pénzüket

2017. aug. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én szüleimnek biztosan nincs ennyi pénze, szóval nem. :D De szerintem elég ritka az olyan ember, akinek a családja ezt könnyű áldozatnak tekintené. Egyébként nem mindenhol a fizetős ponthatára magasabb, plusz nem tudom, hogy most pótfelvételin meghirdettek-e, de annyira nem bonyolult államira sem bekerülni, hogy el akard kerülni. Ha valamilyen speciális indokod van az önköltségre, és tényleg belefér, akkor persze hajrá.
2017. aug. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Önkritikát gyakorolnék. Ha nem tudok két érettségire úgy felkészülni, hogy bejussak, akkor hogyan akarom elvégezni?
2017. aug. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Miből? :DDDD

Támogatott vagyok egyébként, így sem olcsó, pedig spórolok, ahol tudok.

Amúgy miért tetted fel a kérdést? :)

2017. aug. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!