Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gazdálkodási és menedzsment...

Gazdálkodási és menedzsment milyen órákat vegyek fel?

Figyelt kérdés

Elsőéves hallgató vagyok, azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy milyen tárgyakat vegyek fel? Bizonyos okokból minimum 30 kreditre szükségem van, ezért úgy gondoltam, hogy felveszem a kötelezőket (mat1, mikroökonómia, informatika, vállalatgazdaságtan, tanulás és kutatásmódszertan, Allgemeine Betriebswirtschaftslehre), illetve mellé 2 választható/kötelezően választható tárgyat. Én környezetgazdaságtanra és filozófiára gondoltam.


Szerintetek ez így teljesíthető vagy úgyis belebukok?

Amit hallok azt könnyen megjegyzem, gimiben minimális tanulással voltam kitűnő, érettségin kicsit jobban megerőltettem magam, tehát ha kell tudok tanulni is, 475 ponttal jutottam be.


Illetve még azt szeretném megkérdezni, hogy jól értem, hogy akkor is kötelező felvennem az Allgemeine Betriebswirtschaftslehre nevezetű tantárgyat, ha nem németül tanulom a szakot? Ezt németül fogjk nekem leadni vagy mi?


2017. aug. 19. 10:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudjuk, hogy melyik egyetemről van szó, hogy ott milyen tárgyakat priorizálnak, hogy mik a követelmények, hogy mennyire nehéz teljesíteni, hogy milyen nehéz adott kurzusokra bejutni, a mintatantervet se ismerjük stb.

Ezeket a kérdéseket szerintem egy felsőbbévestől kérdezd meg, mert ő biztos tud érdemi választ is adni.

Amúgy ha egy kurzusnak német a neve, akkor igen sanszos, hogy németül tanítják azt.

2017. aug. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Elnézést, BCE-ről lenne szó. Mintatanterv itt található: [link]


Az úgy vicces lesz, ha németül tartják, mert nagyon minimális szinten van belőle a tudásom és nem volt róla szó, hogy német nyelvű oktatás folyik majd.

2017. aug. 19. 11:41
 3/5 anonim ***** válasza:

"Az úgy vicces lesz, ha németül tartják, mert nagyon minimális szinten van belőle a tudásom és nem volt róla szó, hogy német nyelvű oktatás folyik majd."


Azért ez meredek. Fél percet néztem a tantervedet és egyből kiderült, hogy mi van.


"1 Az alábbi tárgyak német nyelven is felvehetők

Vállalati pénzügyek - Investierung und Finanzierung

Gazdaságpolitika - Allgemeine Volkswirtschaftslehre

Marketing - Grundlagen des Marketing

Szervezeti magatartás - Verhalten in Organisationen und Personal

Vállalatgazdaságtan - Allgemeine Betriebswirtschaftslehre

Döntési technikák - Betriebswirtschaftliche Entscheidungstheorie

"

2017. aug. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A táblázat jobb szélén található egy "ekvivalens tárgy" elnevezésű oszlop, ahol a német nevű kurzusok magyar megfelelői tantárgykóddal együtt fel vannak tüntetve. Nyugi, csak egy lehetőség, hogy németül tanuld.
2017. aug. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Akkor benéztem, köszönöm szépen. Esetleg azzal kapcsolatban tipp, hogy milyen tárgyakat vegyek fel?
2017. aug. 20. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!