Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mért nem szelektálhatom...

Mért nem szelektálhatom önkényesen az óráimat?

Figyelt kérdés
Persze, persze erre van lehetőség amikor líceumba lépek de az sem egész. Megválasztom hogy milyen óra legyen többletben, de az még nem teljes szelektáció. Érdekel a pedagógia, így tanítóképzőbe megyek, de a tanítóképzőmben heti két órám van egy olyan zenetanárral aki a szó szoros értelmében semmit sem tanít. Ősszel felkészít minket a téli előadásra, télen a tavaszira, tavaszon meg az évzáróra... (ez annyit tesz hogy összedob egy virtuális késéretet, mi meg karaoke módban énekelünk az előre betanult szöveg alapján. Nem mellesleg van még egy tornaóra is ami szintén nulla. Nincs tanterv, minden óra rutin szerűen úgyan az. Melegíts be, majd kosár vagy foci a tanár magasról tesz rá, és a rajz? Ohh az a kedvencem! Random kapsz egy témát, ha időben kész vagy kapsz egy jó jegyet, ha nem hát egy rosszat. Utálom már hogy ennyi időt emésztenek fel ezek a felesleges órák amiken semmi újat nem tanulok, csak olyat ami önmagamtól is menne! De a kedvencem mégis a vallás... ateista vagyok :D de azért még végig kell hallgatnom amért minden héten elmondja hogy a vallásos naptárban milyen ünnepek következnek és azokon mit ünneplünk... Komolyan, nincs semmi lehetőség arra hogy megszabaduljak ezektől a teljesen felesleges óráktól? (a tantárgyat magát nem szidom, ha értelmes tanárok tanítanák őket nem is lenne velük bajom a vallást leszámítva)

2017. aug. 19. 11:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Azért, mert ebben a korban még az a természetes, hogy folyamatosan változzon az érdeklődésed, és az iskola feladata, hogy egy átfogó általános műveltséget adjon. Sok órámnak én sem láttam az értelmét anno, de nem pusztultam bele abba, hogy bejárjak. És ha nem lett volna benne a humán tagozatos osztályom tantervében a biosz és a kémia, ami rajtam kívül szinte mindenki másnak púp volt a hátán, és kilencedikben még nekem is, mert azt hittem, hogy egyáltalán nem fognak kelleni az életemhez, most biztosan nem járhatnék az orvosira.


Szerintem is sokkal célravezetőbb lenne, ha zene és rajz között pl lehetne választani, de ezek a legsemmilyenebb órák. Közhely, de tényleg sok mindenen részt kell venni, ami nem érdekel, és végső soron az is nagyon érthető, hogy miért van most minden éppen úgy, ahogy.

2017. aug. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Itt nem a bizonytalanság a gátló, sokkal inkább az hogy semmilyen téren nem fejlődök az ilyen órák alatt. Rendben! Elvégzem, és képzőművészetire megyek tovább. Mennyi hasznát vettem annak hogy heti egyszer kötelezően lefestettem azt amit a tanárnő kért? Mennyivel lettem én kreatívabb, hány új technikát sajátítottam el?
2017. aug. 19. 14:58
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, erre írtam, hogy sajnos sok helyen nem tudják jól megvalósítani, de végső soron érthető, hogy miért van benne a tantervben (egyes diákoknak lazítás lehet, lehetőség arra, hogy másféle tehetség kerüljön rivaldafénybe, a művészet az alapműveltség része). Nyilván ahogyan nálatok oktatják, az nem az optimális, úgyhogy maradt, hogy végig kell ülnöd, mert ha ezzel elkezdenének variálni, az minden egyes iskolára kihatna, és az én személyes véleményem is az, hogy ahhoz képest, hogy mennyi pocsék rajz- és énekórám volt, ezek nélkül szegényebb lenne az oktatás.
2017. aug. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!