Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Teljesíthetem-e az emelt...

Teljesíthetem-e az emelt szintű magyar érettségit?

Figyelt kérdés
2016. júniusában érettségiztem, többek között magyarból is 86%-ra. Későbbi elhatározásom eredményeképpen az egyetemi szak megköveteli az emelt szintet valamely tantárgyból (magyar, töri, matek, társ.ism., nyelv). A magyar ment ezek közül a legjobban illetve a nyelv, de azt nem tudnám megugrani. Így a magyarban reménykedem. Kérdés hogy feleslegesen-e ?!

2017. aug. 21. 17:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvből sokkal egyszerűbb, a magyar félelmetesen szubjektív sajnos.
2017. aug. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Andizsuzsi ***** válasza:
51%

"Későbbi elhatározásom eredményeképpen az egyetemi szak megköveteli az emelt szintet "


A te elhatározásod miatt lett kötelező az emelt érettségi? Vagy azt határoztad el, hogy olyan szakra jelentkezel, ahol kötelező az emelt? Ha magyarból akarsz emeltezni, akkor a fogalmazást még gyakorold. És hanyagold a körmondatokat.

2017. aug. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én ugyan nem emelteztem magyarból, de amit hallottam róla, azok alapján hihetetlenül nehéz. A mi tanárunk többeket is lebeszélt arról, hogy menjenek, mert annyira átfogó ismereteket igényel, szóval azt nem ajánlanám.

Viszont, ha van egy középfokú nyelvvizsgád, akkor szerintem az emelt nyelvi érettségi lenne a legegyszerűbb a számodra, mivel nem kéne olyan sokat pluszban készülni rá.

Az emelt törit személyes tapasztalatok alapján szintén ajánlanám, mivel véleményem szerint talán ez a legkönnyebb emelt érettségi, ha az alapokkal tisztában vagy és valamennyire érted is az események összefüggéseit, akkor már csak az esszékre kell rágyúrnod és simán meg lesz az 5-ös.

2017. aug. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha közel áll hozzád a magyar mint tantárgy, jó a helyesírásod, van véleményed egy versről, novelláról, témáról, vannak még gimiből tárgyi ismereteid is, akkor megpróbálhatod. Gondold át, hány pont kell arra a szakra amelyikre szeretnél menni, és ha nem kell túl sok akkor sikerülhet. Azt is gondold át, mennyi időt tudsz a felkészülésre szánni, főleg a szóbelire. Azt hiszem, valamikor télen adják ki az adott év szóbeli tételeit, 20 irodalom és 20 nyelvtan, ami nagyon sok felkészülést igényel. (irodalomból több kötelező olvasmány, nyelvtanból elég elvont fogalmak és témák).

Ha szeretnél írj privát üzenetet és bővebben is tudok tanácsot adni:)

2017. aug. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat. Ugye nem a magyar a feltétele, választhatok. Gondolkodtam a törin, de azt vettem félvárról mindvégig, ami egy peches tétellel 48%-ra sikeredett. Így nem tudom egyáltalán menne-e. Pont szempontjából szinte csak az a 45% kellene a +50 pontért és akkor megvan. Nem igazán számít az 5-ös. Maximum saját magamnak. Az esszékkel jól állok magyarból is mindig jól mentek, töriből 4-es szint megvolt.
2017. aug. 22. 23:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!