Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya nem csinál itthon szinte...

Anya nem csinál itthon szinte semmit, mit csináljak? Nagyon hosszú leírás!

Figyelt kérdés

2 éve költöztünk kb. 160 nm kertes házba, előtte panelba laktunk, ami feleekkora volt. Egyértelmű, hogy itt több helység van, tehát többet kell takarítani és ott a nagy udvar is, amit nem lehet elhanyagolni. Mielőtt költöztünk megbeszéltük, hogy elosztjuk a házimunkát 3 felé.


Na most ez úgy néz ki, hogy én csinálok majdnem mindent. Kb. 2 hetente takarítom az egész házat, közte csak a fontosabb teendőket csinálom meg. Én seprem/porszívózom fel és mosom fel az összes helységet egytől egyig. Amik közös helységek, azokban nagyjából nekem kell összepakolni is. A teljes házat kitakarítani kb. 3 óra mindennel együtt. 2 hetente fűnyírás, ez kb. 3,5 óra.


Most elkezdtük felújítani az egész házat, amit teljesen egyedül csinál apukám, persze munka mellett. Nagyon fárasztó neki, mivel fél ötkor kel és 6-ra ér haza hétköznap, utána pedig még itthon dolgozgat. Tehát megértem, hogy ő nem végez házimunkát.


Anya viszont fél 7-kor kel, és fél 5-re már itthon van, nem végez fizikai munkát, szellemileg sem túl megerőltető a munkája. Ha hazajön, akkor főz, persze csak olyan 2-3 naponta. Aztán mikor apa hazajön, akkor vacsora. Ezután anya leül a gép elé vagy alszik.

Kb. 3-4 naponta elmosogat, sokszor már alig van miből enni, mert szinte minden mosatlan. Hétvégén betesz 3 adag ruhát mosásra, 90%-ban azért ki is tereget.

Hétvégén sem szokott takarítani. Mióta ideköltöztünk összesen 3-szor takarította ki a fél házat, akkor is csak azért, mert ritkán látott vendégek jöttek, és akkor is én csináltam a másik felét.


Van egy nappali szerűség, ahol most igazából a szüleim cuccai vannak., Ott mindig olyan rendetlenség van, hogy szinte bemenni nem lehet. Amikor ott porszívózok, akkor felteszem a földön lévő tárgyakat valahova. Ne. szoktam ott pakolni, mivel ha valamit elrakok az úgy sincs jó helyen, meg nem az én cuccaim.

Anya azt is elvárná, hogy a kádat és a wct is én pucoljam ki. Ezt nem szoktam elvállalni, de minden mást megcsinálok.

Már az elején megmondtam nekik, hogy bármit összepakolok, de az ő cuccukat nem fogom ami a nappaliban van, mivel én oda be sem szoktam menni, semmit nem szoktam betenni.


Ha valami kell, pl. lekvárt kell felhozni a pincéből, akkor úgy mondja, hogy kellene egy lekvár. Azt várná, hogy egyből pattanok és hozom is. Tehát sosem mond konkrétan semmit, hanem csak célozgat, és azonnal várja.


Egész nyáron azt hallgattam, hogy egy lusta disznő vagyok, aki semmire sem képes, még a saját szobája is csupa szemét. Előtte 2 nappal takarítottam, csak 2 ruha volt összehajtva a széken, és nem a szekrényben.


Egyszer kipróbáltam, hogy 1 hónapig csak a szobámat takarítottam semmi mást, akkor sem csinált semmit anya, csak panaszkodott a koszra.

Szeretek takarítani, nem azzal van a probléma, de nem azt ígértem, hogy mindig mindent én takarítok egyedül, hanem csak segítek.

Nyáron jobb a helyzet, de suliidőben általában sokat kell tanulni, nincs mindig időm és kedvem hozzá.


Nagyon szeretem és tisztelem a szüleimet, gondolom nehéz lehet munka mellett az összes többi dolgot is vinni, de szerintem beleférne egy kis takarítás. Semmit nem kell a saját pénzemből megvennem, mindent ők finanszíroznak. Nem szoktam extra dolgokat kérni, csak ami szükséges. Tanulás mellett még nem dolgozom, mert a tanulás a legfontosabb most.

Egyszer már próbáltam megbeszélni a dolgokat, de akkor csak leüvöltötték a fejem, hogy nem igaz, hogy ennyit nem tudok megtenni nekik.


Nem sajnáltatni szerettem volna magam, csak már elegem van, hogy nem becsülnek meg ilyen téren.

Szerintetek mit csináljak, hogy jobb legyen a helyzet, és ne mindig nekem kelljen mindent csinálni?

Köszönöm, hogy elolvastátok a monológomat, bocsánat a hosszúságért!



2016. szept. 4. 18:28
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
84%

Mivel a konfliktusra én nem tudok megoldást. Annyit tudok segíteni, hogy van egy nagyon jó takarítási rendszer,belinkelem neked, ha továbbra is neked kell takarítani, akkor ezzel időt spórolhatsz meg.

[link]

2016. szept. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
13%

Azért kéthetente felseperni és felmosni a házat valljuk be nem egy nagy teljesítmény. A konyhában is csak kéthetente történik ez? Egy normál háztartásban max két-háromnaponta muszáj felporszívózni és felmosni. Ezt csak amiatt írtam le, hogy ne érezd eltelve magad a teljesítményedtől.


Természetesen azzal egyetértek, hogy nem egyedül kellene elvégezned, más ember is dolgozik és mellette képes takarítani is.

2016. szept. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
14%

Sajnos nem sok mindent tehetsz takarításon kívül. Édesapád őt vette el. Én szégyelnék ilyen "anyát", "feleséget" mindenestre.

Ha ennyit dolgoznék, mint édesapád és üres asztal várna miközben a feleségem a gép előtt tehénkedik, mint anyád, akkor kivágnám vele együtt.

37 / F

2016. szept. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
90%

Családi megbeszélés kell vagy édesapáddal megbeszélni, hogy anyuci netfüggő és unod, hogy helyette dolgozol!

Persze anyuci majd üvöltözik, mert fáj az igazság, de végre felsorolhatod neki, hogy mi mindent csinálsz meg helyette! Akár cserélhettek 1 hónapra, hátha belátja, hogy egy lusta barom!

2016. szept. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat! :)

#1 Köszi a linket!

#2 A konyhában minden 2. este felsepregetek, ha kell fel is mosok. Ha valahol már kosz van, akkor eltűntetem, nem hagyom ott. Illetve írtam, hogy szeretek takarítani, nem azzal van baj. Meg nem szeretek koszban élni.

#3 Minden nap van főtt étel, de nagyobb kosztok csak hetente vannak.

2016. szept. 4. 18:56
 6/30 anonim ***** válasza:
23%
Egy kicsit hûjeee vagy hogy ezt csinálod. Meg kell mondanod hogy a saját szobádat rendben tartod. Bevállalsz pár dolgpt és annyi. Nem kell anyád szerepét játszanod. Mond meg neki hogy szerinted ez az ő dolga nem a tiéd. Ha soha nem állsz ki magadért akkor még sokan hülyének fognak vagy csicskának nézni.
2016. szept. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
32%

Anyukád lusta tipus , ami nem volna akkora nagy gond , ha ezt nem leplezné azzal , h masokat hibaztat a rendetlenségért.

En is igy voltam , otthon mindent en csinaltam , mikor meguntam a koszt es megis ment a panasz es a fikázás .

Most h elköltöztem , bejarönö van , mert kiderult h anyukam nem tud egy ketszobas lakast kitakaritani

2016. szept. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
32%
A legjobb vedekezes a tamadas es anyukad igy oldja meg a sajat lustasagat
2016. szept. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
48%
Akkor lehetne valódi értékes választ írni, ha anyukád is le tudná írni ide a saját verzióját. Mutasd meg neki a kérdést és írja már le az ő szemszögét.
2016. szept. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
54%

A házimunka a következőkből áll:

-takarítás, beleértve a portörlést is

-mosás

-teregetés

-ruhák leszedése, sz.e. vasalása, elpakolása

-bevásárlás, cuccok elrakása

-főzés v. hideg kaja készítése

-elpakolás a konyhában, pult, tűzhely letörölgetése, időnként hűtő kitakarítása

-szemét kivitele

-mosogatás

-tiszta edények, eszközök elrakása

-ágyneműcsere

-ablak-, függönymosás

-ruhák időnkénti átválogatása, selejtezése

-esetleg befőzés


Ha kert is van, pluszban

-fűnyírás

-növényápolás

-locsolás, ha szükséges

-gyomlálás, kapálás

-konyhakertből (ha van) terménybegyűjtés, feldolgozás


Mindezek közül te EGYET végzel el, azt sem teljesen, és néha füvet nyírsz, úgy, hogy legkésőbb 3-kor otthon vagy. Apád semmit. SZERINTED anyád a munkája mellett szinte semmit nem csinál...Akkor a többi talán magától "megcsinálódik"? Nem esztek, nincs kaja a hűtőben, nincs tiszta ruhád stb, stb.???


Senki HELYETT nem csinálsz meg semmit, kedves kérdező. Kivéve, ha érvényes szerződésetek van arról, hogy házimunkát kizárólag anyád végezhet.

2016. szept. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!