Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan egyeztethető össze az...

Szliza0105 kérdése:

Hogyan egyeztethető össze az orvosi egyetem és a munka?

Figyelt kérdés
Orvosi egyetemre készülök, ami sok tanulást és időt igényel, de magamat szeretném fenntartani. Úgy gondolom, a szüleimnek már túl nagy teher lenne, ha minden költséget nekik kellene fedezniük, ezért inkább saját keresetből szeretnék élni. Lesz időm erre az orvosi mellett?

2017. aug. 23. 08:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon. Órarendedet egyenlőre nem te osztod be, szóval kb esélyed sincs 1 szabad napra, aztán minden nap legalább 3-4-5ig órák vannak...


Persze, el lehet lógni egyes előadásokról, de szerintem nem éri meg.

Max olyan munkát tudok elképzelni, ami ilyen alkalmi..

2017. aug. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem tudsz nagyon dolgozni az első 2-3 évben, max. hétvégén, viszont akkor többet kell tanulnod hét közben. Esetleg azzal tudsz valamennyi pénzt szerezni, hogy pályázol szociális ösztöndíjra és jól tanulsz, hátha kapsz tanulmányi ösztöndíjat is második félévtől, de ezekből még nem lehet megélni. Igazából nem is az a baj, hogy olyan sok órád lesz, hanem az előadások és gyakorlatok elrendezése, nem úgy van, mint gimiben hogy reggel bemész és pár óra múlva végzel, és mondjuk délután elmész dolgozni. Pl. nálam volt olyan, hogy egy nap 8-tól délig volt órám, aztán semmi, és utána 4-től fél 6-ig egy gyakorlat...
2017. aug. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2017. aug. 23. 13:12
 4/9 Estádio de Felchút ***** válasza:
38%

Diákhitel, ha minden kötél szakad.

Orvosoknak emlékeim szerint van még Markusovszkij(?) ösztöndíj, de ahhoz kiválónak kell lenned.

2017. aug. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én szociális és tanulmányi ösztöndíjból tartom el magam, a szüleim hetente egyszer kaját küldenek fel nekem busszal. Megoldható ez munka nélkül is.
2017. aug. 24. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2017. aug. 24. 14:46
 7/9 anonim válasza:
100%

Két embert ismertem, aki dolgozott/dolgozik orvosi mellett. Az egyik a SOTE fogorvosi karára járt (már végzett), ő éjszaka (!) dolgozott, de mondta, h nagyon durva volt. Mondjuk azt nem mondta, h egy héten hány éjszakát vállalt be, de hétköznapokon is dolgozott, volt, h 2 órákat aludt.

A másik pedig az egyik csoporttársam, aki esti műszakban eladóként dolgozik, bár csak diákmunka (legalábbis azt mondja). A csajnak nagyon durva karikái vannak a szeme körül, nah meg tiszta zombi, és mindig rezeg a léc nála, ha a vizsgákról van szó.

Szóval a lényeg, h ha nagyon akarod, akk összeegyeztedheted, de csak az esti/éjszakai műszak játszik és nagyon húzós még úgy is, h azt mondod még belefér, mert fiatal vagyok, meg hasonlók.

Én is azt mondom, h inkább ösztöndíjra alapozz, mert én pl nem bírnám az orvosit, ha mellette még dolgoznom kéne. Így is majd megszakadok.

2017. aug. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Uhh... ez nem hangzik valami jól... :/ Köszönöm a választ!
2017. aug. 26. 07:30
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is egy embert tudok, aki dolgozott (eladóként, mobilis időpontokban) de csúszott amúgy.

Nekem most mindennap reggel 8-tól du. 4-ig lesznek óráim, pénteken délig. Ha sikerül azokat másik csoporthoz felvennem, akkor esetleg (így, az 5. évben) lehetne egy plusz szabadnapom, de nem biztos, hogy fel tudom venni máshova.

Aztán ezek még csak az órák, a tanulásról nem volt szó, és hát kell egy kis szabadidő is, mert ha csak az órák-tanulás-munka hármasából áll az életed, össze fogsz roppanni. Főleg, hogy maga az orvosi elég sok stresszel jár.

Most jut eszembe, van egy másik srác is, aki dolgozik, plusz még egy egyetemet csinál, na mármost ő az első két évében, amíg bele nem vágott ezekbe, majdhogynem színötös volt, aztán hogy elkezdte, szenved, most is kell neki augusztusi vizsgát tenni, a munkája miatt lóg egy csomót, éppen csak ki van sakkozva neki, hogy aláírást kapjon a tárgyakra, igazolások meg minden. És nagyon-nagyon nyúzott, társas életre már nem is marad ideje. Max. alkalmi diákmunkákat vállalj, vagy ha nincs gyakorlatod nyáron, vagy marad szabad hónapod, elmehetsz segádápolni. De ezt nem ajánlom senkinek, amit pl. ő csinál.

2017. aug. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!