Tippek felvételihez?

Figyelt kérdés
Még csak 8.-ba megyek, de már rengeteget aggódom a felvételi miatt. A jobb tanulók közé tartozom, 6.-ig kitűnő voltam, és most is csak két négyesem lett. Az eszemmel annyira nincs baj, viszont a tanulási módszereim nem túl jók. Legfőképpen a szóbelitől félek, mert nyomás alatt sokkal rosszabb a teljesítményem. Idén matekból lehet elmegyek korrepetálásra, mivel abból összegyűjtöttem pár 3-ast, és ezt idén meg akarom előzni, matekból vagyok talán a leggyengébb, amit jó lenne kiküszöbölni. Nagyon fontos lenne, hogy abba az iskolába jussak be, amit elsőként jelölök be, mert a másik kettő számomra nem túl hívogató. Persze ebben az iskolában is vannak rossz tanárok, stb, de itt a legjobb az oktatás, teljesen korrekt a szabályzat, a tanárok többsége, valamint a szünetek. Ezáltal persze jóval nehezebb is bekerülni, és viszonylag kevés embert vesznek fel. Nem vagyok biztos önmagamban, ezért fordulok hozzátok. Hogyan tanulhatnék majd hatékonyabban ebben az évben, valamint majd a későbbiekben a felvételire? Mire kell odafigyelni a felvételinél? Bármilyen ezzel kapcsolatos tanácsért hálás lennék. Előre is köszönöm mindenkinek!:)

2017. aug. 25. 16:24
 1/4 A kérdező kommentje:

Bocsánat, vétettem pár hibát!

-Idén matekból elmegyek korrepetálásra, mivel abból összegyűjtöttem pár hármast, és ezt idén meg akarom előzni. Matekból vagyok talán a leggyengébb, amit jó lenne kiküszöbölni. (Talán helyesebb így, két mondatba tagolva.)

- *amit elsőnek jelölök meg

2017. aug. 25. 16:29
 2/4 anonim ***** válasza:

Tanulj célirányzottan, elsősorban az írásbelik feladatsorait gyakorold, az ottani típusfeladatokkal ismerkedj. Célszerű korábban megkezdeni a szóbelire felkészülést, ha valamiből tematikusan felelned kell, és ha az iskola számít, akkor mindenképpen jelölj meg több tagozatot is. Nyolcadikban pedig az első félévedet kell meghúznod, de azt nagyon.


Nincsen semmi komoly rejtély vagy praktika, ha becsületesen készülsz, szerintem be fogsz tudni kerülni. Nagyon drukkolok. :)

2017. aug. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos, kedves választ!:) Ritka az ilyen ember a gyakorin.:D
2017. aug. 25. 16:48
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyes iskolák még a szóbeli előtt kiraknak részletes szóbeli követelményt, szóval mindenképpen nézd meg hogy raktak-e ki ilyet, ha igen akkor azt tanuld meg! Illetve csináld meg az elmúlt évek felvételi feladatsorait, mert lényegi különbség nem szokott lenni a feladatsorok között. Amúgy melyik iskolába szeretnél menni?

Sok sikert a felvételhez!! :)

2017. aug. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!