Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvételihez tippek? (többi lent)

Felvételihez tippek? (többi lent)

Figyelt kérdés

Idén írom a felvételit, és elég erős gimnáziumba szeretnék jelentkezni, ahová tavaly összesen 76,5 pont kellett minimum úgy, hogy 50 pontot hozol a bizonyítványaidból, és a felvételin elért pontokat felezik. Elég izgulós vagyok, mindenen képes vagyok beparázni, és félek hogy emiatt elrontom. Múlthéten írtunk matekból próbafelvételit, de az utolsó feladatra időm se jutott! Ha valaki tudna segíteni azzal kapcsolatban hogy hogyan haladjak gyorsan, az kérem írja le! A magyar az nagyjából megy, eddig 40-43-45 pontosak lettek. Na szóval aki tudja, az kérem írja le hogy hogy haladjak gyorsan, és hogy ne izguljak! Köszönöm!

14/L



2017. jan. 9. 16:42
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szia :)

Nekem a matektanárom azt tanácsolta, hogy az első 6 feladat legyen meg 20 perc alatt. És utána van 25 perced az utolsó 4-re. Valamint mondta, hogy vigyünk pár szines ceruzát, és pl a testes, síkidomos feladatoknal az összefüggéseket(pl egyenlőszárú 3szög van az ábrán) jelölni tudjuk magunknak vele.

Magyarból pedig azt a tippet kaptam, hogy mielőtt elkezdem, nézzem meg, miből kell fogalmazást írni, és míg oldom a feladatokat, tudat alatt már gondolkozok a szövegről.

Izgulni pedig nem kell, amúgy sem tudunk minden feladatot megoldani hibátlanul, ha nem géniuszok vagyunk. Hiszen ugyanazt a felvételit írja az, aki egy szakmunkásképzőbe jelentkezik és az is, aki egy emelt matek szakra, gimnáziumba. És a suliknak így kell tudni kiszűrni azokat a tanulókat.

Sok sikert a felvételihez! :)

2017. jan. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!