Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Másnak is gyomorgörcsel,...

Másnak is gyomorgörcsel, rettegéssel, álmatlansággal telik a hátra lévő idő első félév előtt álló főiskolásként/egyemistaként?

Figyelt kérdés

Hiába menten levelező szakra, minden nap alig alszom, eszek, szar a hangulatom, rettegés, sírás a félelem bénító ereje miatt.

Ugyan ez éltem át nyolcadikban, osztáykirándulásokon/osztály bulikon és minden rendezvényen középsuliban. Azt hittem mire egyetemre kerülök meg szűnik, de nem! Csak roszabb lett!

E melett most 3 múszakban dolgozok (kocsira gyűjtök, jogsi)ahol néha ezek miatt olya vagyok mint a rongy.

De engem akkor se lehetne bekényszeríteni nappali képzésre, koleszba ha tetemes ősszeget fizetnének!! Neeem, nem nem!! Nem akarom újra élni az iskolai éveim rettegését. Soha többet nappali képzés!!! Megbántam amikor egy évet kihagytam kozepsulibol, nappalin fejeztem be, holott estin is lett volna esélyem.

Ha lesz annyi keretem, albit veszek ki, a társas aliban benne vagyok még, de csak duális képzésben fejezem be az egyetemet. (amit tanulsz az egyetemen, azt dolgozol)

DE!

Azért a céljaim fontosabbak, mint hogy a fent le irtak miatt csak érettségim legyen. Meg akarom valósítani az almaimat, amit hala az égnek a mai világban több alternativ módon lehet .


2017. aug. 26. 23:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem a problémád.

Rossz emlékeid vannak a középiskolábol, bántottak akár szoban is az osztálytársaid? Vagy mitöl félsz?


Én nem féltem egyáltalán egyetem elött. Na jo, koliba én sem akartam menni, közösködni egy kicsi szobán két másik ismeretlen emberrel, de irto hamar megszoktam és megszerettem. Az egyetemtöl meg pláne nem féltem. Ez már nem a gimnázium, nem azok a felszolitgatos orák vannak, elöadásokon pl csak a tanár beszél. Szaktársak csak akkor foglalkoznak veled, ha te is kezdeményezel és barátkozol. Ugyhogy egy ilyen képzést össze sem lehet hasonlitani a középsulival. Ha akarod egyedül csinálod végig, bár nem könnyü, ha akarod akkor szerzel barátokat. Levelezön meg pláne ne félj semmitöl, le lesz darálva az anyag, idö sem lesz semmire. Gondolom tanulni szeretsz, ha egy egyetem mellett döntöttél.

2017. aug. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ!:)

A tanulással nincs baj, a tanulás menni fog 3 műszakban is, szombaton lesznek csak oraim szerencsére. Nem akarok gyári munkas lenni, többek közt ez is motivál :)

De jol esett olvas i hogy itt lazabb/kötetlenebb az óra.

Sajnos nehezen teremtek kapcsolatokat, de ha sikerul az kitart egy egész életre, kevés de igaz barátaim vannak.

2017. aug. 26. 23:58
 3/3 anonim ***** válasza:
Miért kell 3 muszakban dolgoznod? Csalad nem tud tamogatni? Hany eves vagy? Milyen suliba milyen szakra mesz?
2017. aug. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!