Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit gondoltok, nagyot szívhato...

Mit gondoltok, nagyot szívhatok, ha most felveszek 200 ezer forintnyi diákhitelt úgy, hogy már csak egy féléven van hátra a suliból? Tényleg igaz, hogy sokkal többet kell visszafizetni, mint ami a kamatok alapján kiszámítható lenne?

Figyelt kérdés

Elég sok rosszat hallottam a diákhitelről, hogy átverik, lehúzzák a fiatalokat és, akinek meg nem lesz melója, annak hamar fel is mondják, meg aztán szépen tönkre megy a fiatalsága a sok felvett összeg és kamatai miatt.

Én 200 ezret terveznék max felvenni egyösszegben, de már csak fél éven van hátra és végzek, ennyi idő alatt vajon mennyire emelkedhet meg a tartozásom, mennyire szivatós ez a diákhitel dolog? Elvileg a hitelkalkulátor szerint 221 ezer körüli összeget kéne visszafizetnem, de én nem nagyon hiszek ennek, mert mások sokkal durvábban szívtak, volt, aki 75 ezret vett fel "csak" és vagy 160 ezret kellett visszafizetnie, igaz ő neki 4 éve volt, hogy így felmenjen, de utána számolva ez akkor is sokkal több, mint, amit a kamat alapján ki lehetne számítani.



2012. nov. 20. 19:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Senkit nem vernek át, csak sokan nem tudják értelmezni a feltételeket! Ha többet törlesztesz, mint az előírt minimum, akkor gyorsan vissza tudod fizetni. Ha viszont évekig csak a minimumot fizeted vissza, akkor az a kamatokra sem lesz elég, így a törlesztés ellenére nő a tartozásod. Én 1,5 milliót vettem fel, és 1 év 10 hónap alatt vissza is fizettem.
2012. nov. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Annak szívatás a diákhitel (illetve bármilyen hitel), aki nem tanult meg %-ot számolni az általános iskolában és aki nem érti, mit jelent az a kifejezés, hogy "ÉVES KAMAT" és nem tudja, mit jelent az, hogy "TŐKETARTOZÁS".


A diákhitel éves kamata jelenleg 8%. Tehát ha Te fél évre felveszel 200.000Ft-ot, akkor a tőketartozásod az év végére felmegy 204.000Ft-ra, mert a fél év kamatát is hozzáteszik az eredetileg felvett összeghez.


Amikor elkezdesz törleszteni, akkor indulóban szintén felszámítja a bank a kamatot a teljes tőketartozásra, tehát ha Te havonta csak pl 5000Ft-ot fog törleszteni, akkor ebből elmegy kamatra kb 1300Ft havonta, a többi résszel pedig fogyasztod az össz tartozásodat. A következő év elején már csak kb 160.000Ft-tal tartozol, a bank már csak erre fogja felszámítani a kamatokat, tehát már jobban fog fogyni a tőketartozás, ha ugyanúgy 5000Ft-ot fizetsz havonta.


Baj akkor szokott lenni, amikor valaki a vállalható minimumot fizeti havi részletként, de pl 1 milliós tartozása van. Ekkor a "részlet" még a kamatokra sem elég, hiszen csak a kamat 80.000Ft egy évre. Ilyenkor azt tapasztalja, hogy hiába fizet, a tartozása évről évre nő.


A legjobban akkor jársz, ha a számodra vállalható legnagyobb ütemben kezded el visszafizetni a tartozást és nem arra törekedsz, hogy elhúzd a visszafizetést sok-sok évre.


A diákhitel nem átverés, csak azt kell megérteni, hogy a minimum részlet vállalása a visszafizetésre rossz döntés akkor, ha sok a hitel.


(Azért, mert ezt megengedi a hitelkonstrukció, még nem jelenti azt, hogy ezt érdemes választani, sőt! Minél nagyobb havi részletet vállalsz, annál kevesebb lesz a plusz költséged.)

2012. nov. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!