Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A Debreceni Református Kollégi...

A Debreceni Református Kollégium középiskolába muszáj reformátusnak lenni?

Figyelt kérdés
Tudom elég egyértelműnek tűnik,de a honlapon nem látok róla információkat

2017. aug. 27. 15:42
 1/5 anonim válasza:
Szerintem egyáltalán nem. Én a testvériskolájukba jártam Debreceni Református Kollégium Dóczy Gimnáziuma (ez 6 osztályos gimi). Ott nem volt kötelezőnek reformátusnak lenni. Voltak katolikusok is sokan. Annyi hogy vallás óra nekik külön pappal volt attól függően hogy görög vagy római katolikusok voltak.
2017. aug. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Van katolikus hittan.

De ha katolikus vagy miert nem mesz a Katolikus Gimibe?

2017. aug. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ęn ateista vagyok
2017. aug. 30. 07:51
 4/5 anonim ***** válasza:

Ugyan minek mennél abba a szemét iskolának nem nevezhető börtönbe?


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..

2017. szept. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igazság szerint ha esetleg református lennél, akkor is jobb lenne ha nem vennéd olyan komolyan előtte sem, mert nagyot csalódnál. Borzasztóan ki tudnak ábrándítani azzal, ahogyan rendezik a diákok életét, akár a kollégiumukban, akár az iskolában. Ha ateista szeretnél maradni akkor minden probléma nélkül mehetsz oda, a kötelező külsőséges istentiszteletek valószínűleg nem fognak meghatni. De egyébként ateistaként miért gondolkozol egy ilyen iskolán, ahol kötelező vallási programok vannak?
2017. szept. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!