Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Debreceni Református Kollégium...

Debreceni Református Kollégiumról és Gimnáziumról vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2012. okt. 12. 13:51
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/74 anonim ***** válasza:
72%

#49

A gondolkodás hogy lehet primitív és önfejű?:) "Na és persze nem beszélve". Ezek sokat elárulnak a szellemi képességedről. Így aztán a véleményed nyugodtan figyelmen kívül is hagyhatjuk. Sok a sikert a jogi egyetemhez!:) Mondjuk az irodalom érettségivel biztosan lesz némi problémád, de álmodozni azért szabad!:)

2014. febr. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/74 anonim válasza:
7%
A refibe azért érdemes járni mert egy olyan lelki támaszt/biztosítékot ad, amelyekre más iskola nem képes, ha pedig a tanítással vannak gondjaid akkor különtanárokat mindenütt találsz.
2014. máj. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/74 anonim ***** válasza:
91%
Az biztos! Olyan lelki terrort a felkészületlen, ostoba és komplexusos tanároktól mint itt, sehol nem kapsz! Másik kérdésnél írtad, hogy most leszel 9.-es, szóval kérlek majd akkor írj újra ha saját tapasztalatod is lesz!
2014. jún. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/74 anonim ***** válasza:
8%

Olvastam ilyeneket, hogy elveszik a szabadidőd, meg kibírhatatlan koli..

Elvileg tanulni mész oda nem?

Nem azért, hogy szabadidőd legyen, meg nem azért hogy egész nap ott legyél, éppen tanulnod, meg aludni kell bemenni...

Nővérem is oda járt, én is odafogok menni, nagyon szerette, nekem is mondták, hogy nagyon jó suli, és hogy menjek a Kántusba is


14/F

2014. okt. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/74 anonim ***** válasza:
88%

Azoktól a tanároktól nem sok mindent fogsz tanulni. De tudod ez lesz életednek azon szakasza, amikor rengeteg dolgot kell az iskolapadon kívül is tanulod, ezenkívül senki sem egy gép, robot, hogy reggeltől estig csak a kötelességeinek éljen, néha egy kis szórakozásra is szükség van, viszont ha bezárnak a 4 fal közé, ahogy itt teszik, akkor erre pont nem lesz semmi lehetőséged.


Persze te is úgy pazarlod el az életed ahogy szeretnéd, de másokat ne próbálj megtéveszteni!

2014. okt. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/74 anonim válasza:
7%

Kérdező!

Szerintem hihetetlenül jó suli, és ezt egyáltalán nem hasból mondom, a nővérem jelenleg is oda jár, és én már ötödikes korom óta szeretnék oda menni. Még nem is járok oda, de már most vannak barátaim a suliban, és z a pár ember is megmutatta, hogy milyen csodás közösség ez. Leget, hogy vannak rosszabb tanárok, ezt nem állítom, de most komolyan, hol nincsenek? És akinek az a legnagyobb baja, hogy NINCS WC PAPÍR (!) annak sajnálom, de csak azt tudom tanácsolni, hogy max. vigyen magával, ha ez ekkora probléma. A koli tényleg nem a legjobb, de a bejárósokat egyáltalán nem szívatják, és ha nincs nagyon messze ( bár én úgy értelmeztem, hogy neked messze lenne ) akkor nagyon jó a bejárós élete is, sőt szerintem jobb, mint a kolisé.

Mindenhol vannak ellenkritikák, ezt is figyelembe kell venni, de attól még, hogy nem ide akarsz jönni, örülnék ha nem lennének rossz előítéleteid róla. :)

2015. febr. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/74 anonim ***** válasza:
76%
Újra beindult a propagandagép. Egyetlen szavukat se higgyétek. Nem éri meg az a szopatás amit ki kell bírni a refiben.
2015. márc. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/74 anonim ***** válasza:
85%
Arról nem beszélve hogy megint egy olyan osztja az észt, aki még nem jár oda. Hát akkor mégis honnan tudod??? Úgy hallottad??? Na majd gyere vissza miután betetted oda a lábad és jól szét...attak, utána majd érdekel a véleményed. Addig keress egy másik játszóteret.
2015. márc. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/74 anonim válasza:
12%
Előzőnek ajánlanám, hogy esetleg tanuljon meg olvasni is.. Ugyanis, mint mondtam már, a nővérem oda jár, egy csomó barátja van, és én is nagyon könnyen beilleszkedtem ebbe a körbe. Nagyon sokszor beszélnek a suliról, és mind dicsérik. Persze, hogy vannak rossz dolgok is, de mutasson valaki egy iskolát, ahol nincsenek!? ( költői kérdés volt természetesen, de gondolom, itt ezt is el kell magyaráznom...) Szóval, ha csak azért nem tetszik a suli, mert mikor ott voltál, nem engedték, hogy minden nap részegen támolyogj vissza a koliba, akkor arra nem gondolsz, hogy csak segíteni akartak neked? Vagy hogy esetleg megpróbálnak jobb útra terelni?
2015. márc. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/74 anonim ***** válasza:
90%

(Jelenleg is ide járok)


Kevés szép lány van, akik meg szépek, azok is le vannak foglalva sokszor, de általánosságban elmondható, hogy a sok kiéhezett fiú azon a néhány szép lányon lóg folyton...


A falusiak általában nagy képpel jönnek, hogy ott a Hejőköcsögében 5.0-k voltak, de általában 4.0 körül vagy alatt teljesítenek.


A kajálásnál előzés van, és mint 'minden suliban kivéve a mienkben', itt is szar a kaja.


kolisoknak nincs idejük, tehát nincs életük


A bejárósok még nagyjából megúszták, de marad a délután 4-5-től hátralévő rész hétköznap


ja és sűrűn kötelező programok vannak


És a legszebb, hogy nem szabad sírni, mert aláírtad ezt mindet felvételkor, 2.-ban meg megesküdsz több ezer ember előtt az íratlan szabályokra


Írok most egy rögtönzött verset:


Gondold meg, mielőtt ide jössz

Sírj, ha ide hoztak

Nevess, ha máshova mész

De egyért kell hálát adj:

Azért van itt sok nem szép lány

Hogy a világ másik oldalán

Az összes többi iskolában

Szép csaj legyen tonnaszám

2015. ápr. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!