Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségihez kötelező tantárgy...

Nagy János 5000 kérdése:

Érettségihez kötelező tantárgy amiből vizsgázni kell? Magyar irodalom nyelvtan töténelem matematika és idegen nyelv?

Figyelt kérdés
Szóbelin is ugyan azok a tantárgyak?
2017. aug. 27. 16:15
 1/5 anonim ***** válasza:
19%

Általában 5 van:

Magyar

Matek

Történelem

Angol

Szabadon választott természetismeret VAGY Szakmai


Szóbelin is ugyanezek vannak, a tételek címét év közben megkapod, talán ki is dolgozzák nektek a tanárok. Alapjában nem lehetne, de kiszokták.

2017. aug. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%

Az első rosszul tudja.

Kötelező:

Matek,magyar nyelv és irodalom,történelem,1 idegen nyelv és egy szabadon választható tárgy ami bármi lehet, ha van belőle 2 lezárt éved.Tehát tesi,2. nyelv,filifózia bármi. Nem muszáj természettudományosnak lennie.

Ha szakgimnáziumban végzel, akkor a választható tárgy automatikusan a szakmai érettségi lesz.

2017. aug. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Második, te tudod rosszul. A választott tárgy körülbelül két éve muszáj, hogy természettudományi tárgy legyen. Biosz, fizika, kémia, meg ami logikusan ide sorolható, és az informatikát is ide veszik.

Viszont testnevelés pl már csak azon felül lehet.

2017. aug. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Wow, 2016-ban érettségiztem az 5-ik tárgyam a német volt és sikeres érettségit tettem és jelenleg egyetemen tanulok. Tehát se az igazgatóság,se az érettségi elnök,se az oktatási hivatal, se a tanulmányi osztály az egyetemen nem panaszkodott érte.


Te a tanulmányi pontszámításra gondolsz szerintem, mert ott tényleg természettudományos tárgynak kell lennie, de abból nem kell kötelezően érettségi vizsgát tenni.

2017. aug. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Úgy van, ahogyan a második hozzászóló írta. Matek, magyar, töri, választott idegen nyelv és választott tantárgy. Az 5. viszgatárgyad bármi lehet, amit minimum 2 évig tanultál. Minden tantárgynak van egy írásbeli vagy gyakorlati (pl. Infó) része és egy szóbeli része. Mindkét vizsga résznek megvannak a követelményei, a szóbelire majd a tanárok is összeállítják a maguk tételsorait és ezeket megkapjátok, ki kell dolgozni és meg kell tanulni.

Szerintem is a tanulmányi pontok számításával keverte a másik hozzászóló mert ott valóban csak természettudományos tantárgyat lehet választani.

2017. aug. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!