Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Iratkozzak be vagy ne egyetemre?

Iratkozzak be vagy ne egyetemre?

Figyelt kérdés

Felvettek egyetemre, de nem oda ahova szerettem volna. Van már albérletem is, de a szüleim nem szeretnék ha elmennék erre a szakra. Ők azt szeretnék ha orvosira mennék, és én is azt szeretném, de már így is kihagytam 2 évet, és még mindig nem sikerült bejutni orvosira. Már szeretnék valamit tanulni, és közben megpróbálni még egyszer. A szüleim felesleges pénzkidobásnak tartják ezt, de nem tudom mit csináljak. A héten van a beiratkozás, és el kellene döntenem. Sok érv áll mellette is és ellene is. Pl lesz diákom, tanulhatok nyelveket...de tudom emellett, hogy fogynak az állami féléveim. Mit tartotok jó ötletnek? Ha elkezdem, és járok egy félévet, utána passziváltatom magam, és jelentkezek orvosira? Vagy el se kezdjem?

SEGÍTSETEK!!!



2017. aug. 29. 08:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne kezd el. Iratkozz be valami OKJ-s szakmára/keress valami könnyű munkára, stb. Ha nincs semmi dolgot akár azt is megteheted, hogy bemész néhány SOTE-s órára (pl. anatómia), hogy lásd mennyire nehéz/neked való a dolog.
2017. aug. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire tartod reálisnak azt, hogy a következő évben bejutsz az orvosira? Mennyire voltál tőle eddig?

Mert ha eddig is nagyon lemaradtál róla, és kétséges, hogy jövőre jobban menne, mint eddig, ráadásul a kémia-biosszal is szenvedsz, akkor nem hiszem, hogy lenne értelme erőltetni, főleg ha van rengeteg pozitív érv is a szak mellett, ahová felvettek.

2017. aug. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha tényleg orvosira szeretnél menni és nem csak a szüleid erőltetik (én például sokáig bele voltam bolondulva egy szakba mert mindenki azt nyomatta, hogy menjek oda mert az nekem való, de aztán rájöttem, hogy engem egyáltalán nem érdekel és csak telebeszélték a fejemet), akkor még egyszer próbáld meg. Az is lényeges nyilván, hogy mennyire reális, hány ponttal maradtál le, most már te is látod, hogy min szoktál elcsúszni stb., de szerintem ha tényleg ezt akarod, akkor még egyszer meg lehet próbálni. Nem tudom, hogy most milyen szakra vettek fel, de szerintem nem érdemes elkezdeni csak azért, hogy csinálj valamit, legyen diákod mert úgy kevesebb időd lenne tanulni, ha újra szeretnél érettségizni illetve fogynának az államilag támogatott féléveid, ami egy 200000forintos szakon nem olyan vészes, de az orvosin ez nem játék. Rengeteg lehetőséged van így is, tanulhatsz nyelveket, kereshetsz egy új hobbit, elmehetsz egy szimpatikusabb OKJ-ra, önkénteskedhetsz (akár külföldön is) vagy vállalhatsz valamilyen munkát. Ha beiratkozol, akkor utána szerintem már sokkal nehezebb váltani mert ha nem is kifejezetten az a szak volt a célod, mégis megszokod a közeget, az embereket, valamint energiát és pénzt fektetsz bele, ami miatt úgy érezheted, hogy akkor már jobb elvégezni, most már nem hagyod abba és nem biztos, hogy az a jó döntés. Próbálj meg minél közelebb kerülni az orvosihoz, esetleg keress meg néhány hallgatót, hogy mit tanácsolnak stb., hátha az is segítene.
2017. aug. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Milyen szakra mennél és mennyivel maradtál le az orvosiról? Az nem jó, ha másvalami tanulása közben még egyszer nekifutsz, mert egyébként is csak egy évet tudnál ingyen csúszni (persze ezt te is tudod). Ha nem látsz realitást ebben a szakban, nem tudnád őszintén szeretni és teljes szívvel tanulni, ne kezdd el. Csak te tudod, hogy mennyire reális az orvosi, mennyire szeretnél egyetemre járni és mennyire lenne jó a másil szak, és lényegében ezek a kérdés döntő aspektusai.
2017. aug. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg orvosi a végcél, ne iratkozz be. Orvosin kelleni fog a biztonságérzethez az a plusz két félév, és készülni is jobban tudsz a felvételire, ha nem kell egy másik szak anyagával foglalkozni közben.

Én annó beiratkoztam a bioszra, mert nem terveztem újrafelvételizni, abban a hiszemben, hogy megszeretem majd azt is, hiába szerettem volna gimi alatt végig orvosira menni. Aztán később rájöttem, hogy nekem bizony nem tetszik a biosz, mégis orvosira szeretnék menni, és annyian újrapróbálják, miért ne tehetném én is? Úgyhogy újrafelvételiztem, be is kerültem, eljutottam ötödévig csúszás nélkül. De macerás volt készülni a kémiára biosz szak mellett, és az alsóbb éveken nyomasztó volt a tudat, hogy nem csúszhatok, mert hát igen sokan csúsznak. Most már bízom benne (statisztikai alapon), hogy nem fogok pont ötödéven, persze komolyan kell venni minden évet.

2017. aug. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Végül hogy döntöttél?
2017. szept. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Beiratkoztam. Túl vagyok az első héten. Nem tűnik eddig olyan rossznak, mint ahogy elképzeltem. De még mindig orvos szeretnék lenni. :)
2017. szept. 9. 12:14
 8/10 anonim ***** válasza:
Hajrá, remélem, hogy minden a legjobban alakul majd. :)
2017. szept. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kettes vagyok, még nem késtél le semmiről. Ha nem túl szűk az órarended, akkor az orvosira is készülhetsz mellette.
2017. szept. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem túl szűk, viszonylag jókor vannak az óráim, szóval már el is kezdtem készülni rá. Én is remélem, hogy minden úgy lesz ahogyan szeretném. :)
2017. szept. 9. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!