Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan válasszak így szakdolgo...

Hogyan válasszak így szakdolgozat témát?

Figyelt kérdés

Egyszerűen bele őrülök a témaválasztásba.Egész nyáron ezen kattogtam, de semmit nem találtam ki. Úgy érzem azok amiken gondolkoztam sz*rok. Pontosabban nem is az van hogy ötletem sincs, hanem csapongok ide-oda. Egyik nap ez érdekel, másik nap az érdekel. Alapvetően nem tartom magam hülyének, értelmesnek érzem magam, csak ha választanom kell egyszerűen nem megy. Mindig is többféle volt az érdeklődési köröm aminek eddig nem éreztem hátrányát most viszont nagyon is.

Amúgy festészetet tanulok. Eddig idő/emlékezés/képzelet vonalon kutatgattam, de rájöttem hogy ez hatalmas témakör, és ezen belül nem tudok rámutatni egy pontra hogy na igen ez az. Úgy érzem elcseszem az egész félévem mert szerencsétlenkedem. Nagyon haragszom magam, nagyon stresszes vagyok emiatt, és nem tudom kihez forduljak. Konzulenst még nem kerestem fel mivel téma hiányában csak pislogtam volna hogy ez van.

Aki hasonló helyzetben volt az hogy lendült ezen túl? Mit csináljak? Annyit olvastam már nyáron, és kb minden harmadik elolvasott oldal után egy új témát láttam kibontakozni. Szóval nekem még az olvasás sem segít....



2017. aug. 30. 17:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Keress konzulenst, aki ezen a nagyobb érdeklődési területen dolgozik. Segíteni fog rámutatni egy adott kisebb témára.

Illetve ez csak egy szakdolgozat, nem egy világmegváltó dolgot kell alkotni.

2017. aug. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy a lényeg: ne haragudj magadra és ne stresszeld túl, mert az csak ront a helyzeten. Nagyon fontos,hogy a témád minél jobban le legyen szűkítve. Én is voltam ilyen helyzetben, először éreztem , hogy rossz a témám, és több hónapnyi elégedetlen érzés után végül témát változtattam (hozzáteszem, még nem volt leszűkítve az új témám, de nagyjából tudtam, mről akarok írni). Én azt alapján választottam témát, hogy melyik volt az az óra, és az órán leadott anyag a 3 év során aminek a témája legjobban megfogott. Szerintem az se jó, hogy már olvasol, mivel fogalmad sincs, hogy miről írjál, így csak a sötétben tapogatózol. Olvasni akkor érdemes, ha már tudod, hogy miről írsz, és az alapján keresel szakirodalmat.Én azt javaslom, hogy 1) gondold végig melyik téma fogott meg a legjobban az egyetem évei alatt 2)szűkítsd le minél jobban 3) készítsd hozzá tervezetet (pontokba szedve, amik az esetleges fejezetcímeid lesznek) 4)kezdj el hozzá szakirodalmat olvasni, de csak akkor , amikor már a leszűkített témád megvan a fejedben!!! 5) jegyzeteld ki a szakirodalmat 6)vesd össze a jegyzeteid, rakd össze a szakdogád.


Ez most elég ijesztőnek tűnhet, de nekem ez volt a bevált módszer. Nagyon sokat kínlódtam, mire eljutottam odáig, hogy elkezdjem (plusz már a szakirodalom találással, olvasással is megszenvedtem), mivel nem állt össze a fejemben egy kép. A legeslegfontosabb az, hogy pontosan tudd miről írsz és legyen róla vázlatod (tehát vesd papírra a szerkezetét,a címét a dolgozatnak, és a fejezetcímeket, amiken persze még a későbbiekben módosíthatsz).


Hajrá! :)

2017. szept. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
még annyi, hogy egyet értek az elsővel, a konzulens segíthet rámutatni egy szűkebb témára egy adott témán belül, de fontos, hogy már konkrét ötletekkel keresd fel őt, mert helyetted nem fogja kitalálni.
2017. szept. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!