Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 8 hónap alatt fel lehet...

8 hónap alatt fel lehet készülni emelt biosz érettségire?

Figyelt kérdés
minimum 85% lenne a cél. Munka és esti tagozatos iskola mellett.. De úgy hogy ,minden nap tanulok bioszt.. Van egy jó kis feladat gyűjteményem is..
2017. szept. 2. 16:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha a középszintű már megvan
2017. szept. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2-3 hónap alatt is emeltre.
2017. szept. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem alapképzettség nélkül nem...

Bár ha nagyon jó vagy lexikából akkor igen.

Nem véletlen van kevés embernek 80% emelten... nem egyszerű.


Egy év alatt olyan 70 reálisabb, vagy 60, de a minimum 85-höz azért oda kell magad tenni, ami napi 8-10 óra után esti tagozaton nem biztos hogy menni fog.

2017. szept. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem simán! Mit veszíthetsz ha belevágsz? Gyakorolj és tanulj. Nyomtasd ki a követelményrendszert és az alapján haladj végig a tananyagon. Én nekem van előképzettségem és most vizsgázok ősszel úgy hogy most kezdtem el tanulni. Ha az emver odateszi magát és akarja is igazán menni fog. Ha már unod tedd le csinálj mást és kezdd el újra. Nem nagy ördöngösség.

Amit ajánlok az a a Nagy Etele féle bioszkönyv. Rendelni lehet csak, de ez egy speciális könyv, mivel nincs tele felesleges adatokkal infókkal csak azt a tananyagot tartalmazza ami ez érettségi követelmények szerint kell. Pl. Álattanból mi áttanultuk az összes ízeltlábút de érettségire csak a rovarok kellenek és a könyv csak ezt írja le persze néhol utal a többi ízeltlábura de nem tagalalja őket. Egyébként most készült el szintén az úriembertől egy feladatgyűjtemény ami az eddigi érettségi feladatokat tartalamazza tematikusan. Szerintem ez nagyon király mivel a felkészülés fontos része a feladatok és feladattípúsok gyakorlása.

2017. szept. 3. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

egyetemre kellene, hogy elég pontom legyen.. Úgy gondoltam ,hogy ezt megcsinálom 2018 tavaszán..

Mert az azt követő évben meg emelt magyart szeretnék.. mert nem szeretném egyszerre a két emeltet, ezért jó lenne ha megtudnám csinálni.. 435 pontot kell gyűjtenem minimum.. az a ponthatár..

van egy kis alap tudásom bioszból, de nem vagyok olyan szivacs agyú , nem tanulok olyan gyorsan... de kiszámoltam és tavaszig tudnék végezni a tankönyvekkel és az összes feladattal, ami a (Szerényi Gábor) feladatgyűjteményben benne van..

Ha minden nap tanulok 1 leckét a könyvből és oldok meg hozzá 1 feladatsort, meg hétvégente rendes érettségi feladatokat csinálnék akkor végeznék a vizsgáig, csak nem tudom, hogy elég lenne e ez.. De próbálok mindent nagyon részletesen megtanulni...

2017. szept. 3. 11:06
 6/7 A kérdező kommentje:
és októbertől vagy novembertől tanárhoz is fogok járni, ha belefér az időbe.. De amúgy a suliban is tanulunk majd egy kicsit bioszt, meg egészségügyet..
2017. szept. 3. 11:08
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezért mondom

Mert lehet hogy jól kitalálod a dolgokat... én is végeztem a matekkal 2 hónap alatt, csak más dolog ha feladatot kérnek vagy ott csinálgatsz valamit hétvégente mert nem biztos hogy a válasz az eszedbe fog jutni, ha már mondjuk 2 hónapja tanultad.

2017. szept. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!