Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, egyetemen...

Mit gondoltok, egyetemen szerintetek több barátot lehet szerez különböző diákszervezetekben, mint mondjuk a hallgató társaim közül?

Figyelt kérdés

2017. szept. 8. 10:12
 1/4 A kérdező kommentje:
Ugyanis a hallgatók nagy részével az év közben nem is találkozok, míg a diákszervezetekben lévő társaimmal meg együtt tevékenykedünk.
2017. szept. 8. 10:25
 2/4 anonim ***** válasza:

Gyanús, hogy akivel szinte nem is találkozol kevésbé lesz a haverod, mint akikkel együtt vagy nap mint nap. :D

Ez tőled is függ - vagy inkább főleg rajtad áll - mert én pl reménytelen vagyok kapcsolatok kialakításában. Annyira szánalmas vagyok hogy ha nem szól hozzám senki, akkor én sem kezdeményezek beszélgetést csak ha már nagyon muszáj.

2017. szept. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem igen. Főleg az első 3 szemeszterben, amikor gyakorlaton is nagy csoportok vannak. Néha el szoktam beszélgetni valaki közelemben ülővel, ha épp úgy alakul, de ebből sose sikerült barátságot kötnöm. Még csoportmunka alatt inkább, ha 1 csoportban vagyok egész szemeszterben, de nálunk gyakran hétről hétre új csoportok voltak. Nekem inkább csak felületes ismertségeket sikerült ezekből szereznem.


Viszont 2 diákszervezetben is voltam (az egyikben még mindig vagyok) és innen vannak barátaim. Velük heti szinten találkozok, tartjuk a kapcsolatot, gyakran rendezünk közös programot, szóval annyi időt vagyok velük, hogy ki tud alakulni egy baráti viszony. Amelyik szervezetből kiléptem onnan is sok barátom megmaradt (az egyetemi közeget szerettem, a "felső vezetéssel" voltak gondjaim, ezért hagytam ott, viszont a társaság nagyon jó volt). Szóval barátkozás céljából megéri belépno egy szervezetbe, főleg hogy tudsz belőle tanulni és még öneletrajzban is jól mutat pályakezdőként, ha valami pluszt is csináltál egyetem alatt.

2017. szept. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#2. Mintha magamat olvasnám:DD Ha egy nap csak előadások vannak akkor simán van, hogy egy szót sem beszélek senkivel:D
2017. szept. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!