Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Földmérő- és földrendező...

Földmérő- és földrendező mérnök szak?

Figyelt kérdés
Mennyire nehéz a szak? Milyenek az elhelyezkedési lehetőségek? Mennyire igényel a szak informatika tudást? Durva a programozás? Nagyon szeretem a matekot és a fizikát is, illetve nagyon érdekelne ez a szak, viszont informatikából nem vagyok túl jó, és félek hogy emiatt nem menne. Érettségi előtt álló 18/F. Nagyon megköszönném a segítséget

2017. szept. 10. 15:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én földmérőket (geodétákat) nagyrészt építőipari munkák kitűzésénél láttam.


Matek és fizikai irányultsággal szerintem lennének jobb irányzatok is amiket választhatnál fizetés illetve elhelyezkedés szempontjából.

2017. szept. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Vodafonelive ***** válasza:
100%
Ez a szak csak mesterképzésben van a BME-ÉMK-n és nem is ezen a néven, hanem földmérő- és térinformatikai mérnöki szak a pontos megnevezése. Előtte el kell végezned egy alapképzést amivel a legtöbb tudást (és kreditelismerést) az építőmérnöki BSc-ről szerezhetsz meg.
2017. szept. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Székesfehérváron az OE Alba Regia műszaki karon indul alapképzésként is.
2017. szept. 10. 20:22
 4/6 Vodafonelive ***** válasza:
100%
Oh, a felvi nem dobta ki érdekes módon a szakleírások között. Szerintem próbálj meg elmenni a nyílt napra, biztosan több dolgot fogsz megtudni, de ahogyan látom agrár képzési területű a szak. Ha lesz is programozás, nem hiszem, hogy nagyon durva szinten menne és sok programozási tárgyal. Lehet egy sem lesz de az is lehet, hogy csak 1-2 programozós tantárgyat hirdetnek.
2017. szept. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. szept. 11. 08:16
 6/6 anonim ***** válasza:
48%
bme mesterrel jobban járnál.
2017. szept. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!