Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti hogyan tanultok teljesen...

Ti hogyan tanultok teljesen száraz értelmetlen tárgyakra?

Figyelt kérdés
akárhányszor olvasom át az adott részt egyszerűen képtelen vagyok megérteni/megjegyezni azt, hogyan tudnék hatékonyabban tanulni?

2017. szept. 16. 23:09
 1/5 anonim válasza:
0%
Puskával 'tanulok'
2017. szept. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ilyen tananyag mennyiséget nem lehet puskázni xd
2017. szept. 16. 23:35
 3/5 anonim ***** válasza:
92%
Nem mindegy melyik tárgyról van szó. De az mindig fontos, hogy megértsd. Nekem az az elvem hogy amit nem ért valaki, vagy nem érdekli, azt képtelenség megtanulni. Szóval az a lényeg, hogy értsd. Ha kell korrepetálás, osztálytársak, magántanár vagy bárki segítsen összerakni a fejedben a lényeget, utána már ha van mihez kötni, egyszerűbb.
2017. szept. 17. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%

Nem ott kezdődik, hogy átolvasod, hanem ott, hogy ezerrel odafigyelsz órán, mert ott kell megérteni. Ha valamit nem értesz, jelentkezel és megkérdezed. Ha még mindig nem tiszta, tovább kérdezel.

Ha megérted már ott, órán, akkor otthon már csak át kell olvasni emlékeztetőül.

2017. szept. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem lesz népszerű a válaszom, de én mindig úgy csináltam, hogy azokat a leckéket, amiket hülyeségnek, értelmetlennek és logikátlannak tartottam szimplán csak bemagoltam. Más módszerem nem volt, nekem másképpen egyszerűen nem ment...Persze, vannak olyan témák, amiket normálisan meg lehet tanulni mert logikus, érthető, vannak összefüggések stb., de pl. amikor szimplán évszámokat kellett tanulnom, azt én másképpen nem tudtam megoldani. Nyilván, utána már nem maradt meg sokáig, de nem is volt rá semmi szükségem, tehát nem volt olyan nagy baj. Volt egy-két osztálytársam, akik mindig csináltak ilyen "tanulókártyákat", mozaikszavakat alkottak vagy bármilyen más rendszert, de én ezt mindig időpazarlásnak éreztem, sokkal egyszerűbb és gyorsabb volt bemagolni. Ami fontos és szükséges, ahhoz nyilván nem így kell hozzáállni, de rengeteg felesleges, haszontalan baromság van, amire szerintem ez a módszer is tökéletes.


Rá kell jönni, hogy kinek mi a leghatékonyabb tanulási módszere. Mindenki más mert vannak, akik hallás után tanulnak könnyebben, vannak vizuális típusok, vannak, akiknek mászkálni és mozogni kell tanulás közben stb. Én például mindig külön leírtam, kidolgoztam, amit meg kellett tanulnom és már közben is rengeteg mindent megjegyeztem.


Az szép és jól hangzik, hogy órán kell megérteni és ott addig kell kérdezni a tanárt, amíg meg nem érted, de ez nem így működik, max. az óvodában... Lehetséges, hogy nekem voltak szar tanáraim, de egy sem volt, aki órán megállt volna és elmagyarázott volna valamit még egyszer mert xy nem értette meg, hanem mondták, hogy oda kell figyelni, jegyzetelni és otthon át kell nézni még egyszer, hogy mindenki megértse. Ez így is történt, max. osztálytársaktól vagy barátoktól tudtunk még segítséget kérni.

2017. szept. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!