Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megint megbuktam nyelvvizsgán,...

Megint megbuktam nyelvvizsgán, van értelme még próbálkozni?

Figyelt kérdés

Ez volt a 3. alkalom, hogy megbuktam középfokú angol írásbelin. Az első alkalommal 70% fölött volt, de az egyik részfeladatban nem sikerült a a megadott %, így hiába volt meg az össz, megbuktam. Másodszorra minden részpontszám meglett, de az össz 59% lett, csak egy kellett volna, hogy meglegyen. Most Harmadszorra új helyre mentem, és megint 59%-lett. Nagyon szomorú vagyok,nem tudom, hogy mit csináljak. Rengeteget készültem rá, régóta tanulok angolul, de mégsem sikerül. Mindig az az egy % hiányzik. Közben a szóbeli egyből sikerült, szinte hibátlanul.

Az a baj, hogy kéne majd a jövőben, de már nincs miből kifizetnem az újabbat, és nem is merek rá áldozni. Lassan ott tartok, hogy szerintem szándékosan buktatnak meg, hogy mindig csak egy % hiányzik.


Mit kéne csinálnom? Már egy csomó nyelvtanfolyamot kijártam, magántanárral készültem, minden pénzem elment erre a szarra, mégsem sikerül.

20/L



2017. szept. 19. 12:43
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
pénzbeszedés ;-)
2017. szept. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
0%
Miért ne lenne olyan, hogy direkt buktatnak? Jo, nem 20%-okat fognak csalni, de szerintem ha pár százalékon mulik, akkor simán meghuznak a pénz miatt. Szerinted hány ember megy be megnézni a dolgozatot? Kb senki, mindenki elhiszi. Nagy francok az emberek, a pénz miatt bármit megtesznek..
2017. szept. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Már nem azért, de nekem inkább az tűnne logikusnak, hogy ha direkt meg akarnának mindenkit buktatni, akkor nem az írásbelit húznák le, hanem a szóbelit. Mert az írásbelihez külön javítókulcs van, meg írásban valami vagy jó, vagy nem. Szóbelin viszont akkor már beleköthetnek a kiejtésedbe pl., a hangsúlyozásodba, stb...

Van egy barátnőm amúgy, aki ugyanúgy járt, mint a kérdező, már harmadjára volt angol középfokún és megint megbukott és ő is ezzel dobálózik állandóan, hogy biztos szándékosan húzzák meg, hogy minél többet fizessen, stb..Hát tök érdekes, nekem a középfokú német elsőre sikerült, pedig ha engem is megbuktattak volna, annyival több bevételük lenne..:D Szerintem hülyeség ilyen összeesküvés-elméleteket gyártani, inkább fogadjátok el, hogy vannak hiányosságok a nyelvtudásotokban és gyakoroljatok.

Nekem amúgy az segített leginkább, hogy neten elkezdtem német anyanyelvűekkel beszélgetni, először még csak írásban, aztán amikor már megtanultam pár kifejezést, szlenget, amik gyakran előjöhetnek egy beszélgetés során, szóban is. Szóban még hallatszódik az akcentusom (bár egy német ismerősöm, akit így neten ismertem meg, azt mondta, sokat fejlődött pár hónap alatt a kiejtésem is), írásban viszont nem jönnek rá, hogy nem német az anyanyelvem, amíg el nem mondom, hogy Magyarországon lakom :D Van pl. egy interpals nevű oldal is, pont erre a célra mellesleg.

Vagy ha inkább vizuálisabb típus vagy, akkor nézz mondjuk angol szinkronnal filmeket, ha feliratot is raksz hozzá, az is szigorúan csak angol legyen, mert akkor kénytelen leszel az ismeretlen szavakat, kifejezéseket megtanulni.

19l

2017. okt. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!