Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen végzettség kell ahhoz,...

Milyen végzettség kell ahhoz, hogy kamionsofőr lehessek?

Figyelt kérdés
Minden álmom,hogy kamionsofőr legyek.Milyen szakra kell mennem a középiskolában,ha kell valamilyen szak.Vagy egyáltalán kell mennem középsikolában.Nézzétek el ha hülyeséget írtam.A válaszokat előre is köszi! :)
2017. szept. 19. 13:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
8 általános, C és E kategóriás járművezetői engedély, legalább 3-as, de inkább 2-es szintű pályaalkalmassági igazolás.
2017. szept. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
37%

PÁV NEM KELL! Sehova nem kérik. Maximum Magyarba egy két cégnél. De nagyon felesleges. Nem kell megcsinálni.


Az, hogy sofőr legyél ez cégfüggő. Valahol elvárják az érettségit is. Hiszen, rád bíznak dolgokat. Tehát érettségid legyen már csak azért is, mert lehet előbb utóbb megunod. Tehát én előtte valami szakmát kitanulnék vagy csinálnák egy diplomát és utána csinálnám vagy közben. Tehát miközben csinálod a jogosítványokat tanulsz mást.


B jogsi kell. Majd C, majd C+E. utána GKI vizsga, sofőrkártyát csináltatsz. Ha akarsz rakhatsz le ADR vizsgát, de sokszor felesleges beleírni az önéletrajzba, hogy van, mert lehet utána csak olyanokat fogsz kapni, azzal meg vannak szívások, ha valami rosszul megy.


Nyelvet tanulj. Inkább német, mint angol. Angolt tud alapfokon. Vannak német/angol kamionos nyelvoktató könyvek ezeket megtanulod és minden könnyű lesz.


Ha kamionozni akarsz nemzetközi sofőr és csak is kizárólag külföldön. De külföldi belföldezés is lehet. Itt 600 ezertől akár 2 millióig is kereshetsz. Attól függ melyik céghez mész. (ÉS ITT NEM KÉRIK A PÁV-ot!). Külföldön nincs is PÁV vizsga, ez is csak ugyanolyan hülyeség, minta nyelvvizsga. Az is csak itt van.


Ha MO-n akarsz lenni akkor nem éri meg kamionozni, mert szart se fogsz vele keresni és a munka azért húzós. Tehát a befektetett munka nem lesz arányos a fizetéseddel. És olyat se csinálj, hogy itthon mondjuk Duvihoz elmész sofőrnek és nemzetközivel, főleg négykézbe. Keresel 300 at, de minek? Akkor ilyen erővel mehetsz kifele 1 millióért és ugyanazt csinálod csak a nyelv kell hozzá.


Sofőr hiány van. Ha tudod a németet és megvan a jogsi akkor, ha beülsz az autóba és csak kimész ott helybe találsz munkát azonnal.

2017. szept. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%

Ha már megvan a B-s jogosítvány, akkor lehet jelentkezni bármelyik áruszállító vállalatnál, ők még ki is fizetik helyetted a kamionra a jogsit, csak alá kell írnod, hogy x évig náluk dolgozol, különben kifizettetik veled az árát.


Egyébként nem kell más hozzá, csak jogosítvány, meg a fizikai erőnlét nem hátrány.

2017. szept. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%

Amit az első ír, illetve GKI (gépjárművezető képesítési igazolvány, vagy mi a teljes neve), köznyelvben sofőrkártya. Ez egy vizsga, amit 5 évente újítani kell.

Nem árt még ha van ADR vizsga, darabáru, stb. Amire minden megvan, az cirka 1 milla, meg legalább 21 éves legyél, legyen előtte b kat. jogsid, és egy nyelv sem árt, pl angol.

Az egy milla ne riasszon el, sofőrhiány van, ha nemzetközire mész, akkor nem egész 2 hónap alatt visszakeresed

2017. szept. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem,hogy 8 osztály kell.De mit csinálok amíg megszerezhetem a jogsit?Arra gondoltam,hogy kb 3-as szinten megtanulok németül.De még nem akarok német nyelvtanfolyamot végezni.
2017. szept. 19. 14:48
 6/8 A kérdező kommentje:
Es az akadályoz hogy asztmás vagyok? De az orvosom azt mondta,hogy kinövöm.Szerintem már nem vagyok az
2017. szept. 19. 14:56
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerezz mellé addig egy civil szakmát, pl ha vezetni szeretnél, akkor autószerelő. A szakmunkás érettségi eleve könnyebb. Minden kamionos ismerősömnek van civil szakmája, egynémelyiknek diplomája is, de a taxis kollégák közül is a legtöbbnek van szakmája. Addig is hasznosan töltöd az idődet amíg szerezhetsz kamion jogsit.

Ha egyedülálló lennék, család nélkül, akkor én is kimentem volna nemzetközizni GONDOLKODÁS NÉLKÜL. Csak minden nap vár otthon a család, így taxis lettem.

2017. szept. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy a legtöbb műszaki szakközépiskolában van szállítmányozási szak, legalábbis szegeden a csonkában anno volt, amikor oda jártam. Ott meglesznek az apapojlk, és legalább nem segg hülyén mész C+E-re meg GKI-ra
2017. szept. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!