Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen a SOTE-ra járni?

Milyen a SOTE-ra járni?

Figyelt kérdés

Kicsit lehet furán hangzik a kérdés, de sok rosszat hallottam a SOTE-ról, és kíváncsi vagyok, mi igaz belőle.

Elsősorban nyilván olyanok véleménye érdekelne, akik odajárnak.

Általános orvostudományi karra szeretnék menni, csak még nem tudom, hova. Nagyon szimpatikus dolgokat olvastam a pécsiről és a szegediről, a másik kettőről pedig vegyesen.

Tehát szerettek a SOTE-ra járni, szívesen mentek be minden nap? Jól érzitek magatokat a többi ÁOK-os között? Mennyire lehet barátságokat kialakítani, ha valaki nem kollégiumban lakik?



2017. okt. 10. 17:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
38%

Hát a társaság szerintem nagyon jó nagyon könnyű barátokat szerezni főleg ha mész gólyatáborba, a kollégiumnak meg igazából semmi köze a barátokhoz mármint nekem barátaim csak a csoportomból vannak.


Bulikba se kell járnod ha nem akarsz mert igazából a barátságok nem ott alakulnak hanem az órák közti szünetekben meg mikor együtt készültök demóra meg vizsgákra.


Egyébként a ha nem szereted a nagyvárost akkor ne sotéra menj de én például nem tudnék élni máshol mármint akárki akármit mondd Debrecen Pécs és Szeged nagyon kicsi városok Budapesthez képest.


Egyébként ha jót akarsz magadnak nem jössz orvosira.

2017. okt. 11. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod, jó ezt hallani :)

A ne menjek orvosira részt, ha jót akarok magamnak, kifejtenéd?

2017. okt. 11. 10:23
 3/12 anonim ***** válasza:
96%

Én is nagyon szeretem, mind a társaság, mind az oktatás szempontjából, szívesen kelek fel reggelenként..:)

(ÁOK ötödév)

2017. okt. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ennek örülök, köszönöm a válaszod. :)
2017. okt. 12. 06:45
 5/12 anonim válasza:
40%
Ne gyere ide. Nem éri meg.
2017. okt. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Miért gondolod ezt?

Szerinted vidéken megérné? Vagy alapból az orvosi nem éri meg?

2017. okt. 12. 13:35
 7/12 anonim ***** válasza:
82%

Minden orvosin más a nehezebb, minden orvosin más tárgyól szivatnak jobban.

Ha orvos akarsz lenni, és neked legközelebb Budapest van, vagy vágysz a pesti életre, vagy oda mennek az ismerőseid/barátaid, akkor jelentkezz oda!

Ugyanolyan jó mind a négy orvosi egyetem. Mind a 4 diploma ugyanolyan elismert mind országosan, mind nemzetközileg. Ha nem így lenne, nem lenne itthon orvoshiány, mert X és Y egyetem diplomáját nem fogadnák el külföldön, de nem így van: SOTE-ról, POTE-ról, SZOTE-ról és DOTE-ról is tömegével mennek a világ különböző országaiba a magyar diplomás orvosok. Még az amerikai USMLE vizsgához is akkreditált mind a 4.

Az, hogy milyen orvos leszel, nem az egyetemtől függ. Mindenhol képeznek olyan orvosokat, akikre még a macskámat se bíznám, és mindenhol képeznek kiváló szakembereket is, ez Tőled függ. Helyetted senki nem ül le tanulni, akárhova is jársz.

Egy 2012-es (azt hiszem, akkor történt) eset: SCL SOTE-diplomás doktornő nem tudta értelmezni a vércukormérőt és megölte a beteget. Ez nem a SOTE hibája volt, hanem kizárólag a doktornőé (meg a felettese hibája, de ebbe ne menjünk bele).

A lényeg: Helyetted senki nem tud tanulni, akárhova is jársz. De ha tanulsz, akárhol profi szakember lehetsz, főleg, ha még a betegekkel, hozzátartozókkal és a nem-orvos dolgozókkal is emberségesen tudsz beszélni, kellő alázattal.

Bár vidéken tanulok, remélem, segítettem és nem gond, hogy válaszoltam.

2017. okt. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
41%

1-es: senki se tagadta, hogy Budapestnél Pécs, Szeged és Debrecen kisebb városok, de ettől még nem rosszabb az orvosképzésük, ugyanolyan jó orvosok kerülnek ki vidékről is.

Plusz azért vidék és vidék közt tegyünk különbséget. Bár a három felsorolt vidéki város közül egyik sem egy kategória Budapesttel, de ne csinálj már úgy, mintha 500 fős falvak lennének. Ugyanúgy rendeljük a kaját, panelben/koliban lakunk, taxival járunk bulizni, és még sorolhatnám.

Tény, hogy Budapestnél kisebbek, de attól még nagyvárosok (csak nem a legnagyobbak).

Meg azért valahogy a vidékről kikerült orvosok is csak boldogulnak a 9,5 milliós Londonban, hiába nem éltek Budapesten... :D

2017. okt. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
42%

Azt megkérdezhetem, hogy mi is volt egész pontosan a probléma a 7-es és 8-as kommentemmel mi volt a probléma? Miért lettem 62 és 0 (NULLA!) %-ra lepontozva?

Hogy le mertem írni, hogy a vidéki orvosik is színvonalasak? Vagy hogy bárhol végez, lehet jó orvos? Mi nem igaz ezekből, mi volt a gond? :)

2017. okt. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
19%
Oh, pardon. 5 perc alatt már 35-0%-ra csökkent... De komolyan.. Akik lepontoztak, írják már le, hogy mivel nem értenek egyet? Hogy mind a 4 egyetemről kerülnek ki rossz és kiváló orvosok is? Vagy hogy mind a 4 diplomát elfogadják külföldön? (Ha nem így van, miért mennek ki vidéki diplomás orvosok is? Miért van itthon ekkora orvoshiány, ha -szerintetek- külföldön csak a SOTE diplomát fogadják el??)
2017. okt. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!