Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Harmad éves villamosmérnök...

Harmad éves villamosmérnök hallgató vagyok, de nagyon gyenge az oktatás és úgy érzem, hogyha el kell menjek majd dolgozni, nem fogok érteni semmihez. Mi vár majd rám? Mit tegyek a fejlődés érdekében?

Figyelt kérdés

2017. okt. 10. 23:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hova jársz?
2017. okt. 11. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, ezzel a vállalatok is tisztában vannak. A helyzeten javíthatsz, ha önszorgalomból a szabadidőd terhére képzed magad.
2017. okt. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Vodafonelive ***** válasza:
100%

Én most kezdtem egy erősáramú tervező cégnél gépész ként(szakmámban nincs a környéken állás), én még inkább nem értettem az elején a dolgokhoz, de most már kezd rámragadni 1 kis tudás, persze nem egyszerű! Kíváncsi leszek meddig fogom bírni így frissen végzett ként.

Hidd el, hogy akkora hiány van, hogy a villamosmérnökért kapkodnak, meg szerintem nehezebb, mint egy gépész. Munkád lesz és betanítanak, ahogy most engem is.

2017. okt. 11. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
Milyen szakirányon vagy, (és én is kérdezem:) hol???
2017. okt. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
34%

Melyik ez az iskola???


Na, várjunk csak!


Betanítanak?


Szóval betanítanak egy munkára és kész.

Egyszerűnek tűnik, tehát csak a papír kell hozzá, de amúgy bárki képes lenne betanulni akár papír/diploma nélkül is vagy mi?


Akkor tulajdonképp mit tanítanak ma egy villamosmérnöki karon, ha semmi használhatót nem és utána kell még valójában betanítani?!?!


Persze, nyilván az alapokat blabla, na de akkor talán ehhez nem kellene éveket pazarolni a felsőoktatásban vagy csak nekem fura az, hogy tetemes költségen oktatják felsőfokon a semmit?

2017. okt. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Estádio de Felchút ***** válasza:
83%

Megvédeném a mundér becsületét. A villamosmérnök a legnehezebb, legkomplexebb műszaki szak, így hirtelen nem is tudom, létezik-e egyáltalán még egy olyan szak, amely ekkora irdatlan nagy területet lefed. Tényleg olyan hatalmas terület, hogy például a műszaki informatika (mai nevén mérnökinformatika), mint önálló szak egy az egyben "kiszakadt" belőle, korábban ez a villanykaron egy szakirány volt. Ha mindent meg akarnál tanulni, amit ez a szak magában foglal, 20-30 évig járhatnál egyetemre.

Erősáram, energetika, automatizálás, programozás, beágyazott rendszerek, elektronika, híradástechnika, ICT, mikrokontrollerek, műszertechnika, áramkörök, villamos hálózatok, információbiztonság, üzemeltetés, ipari felügyeleti rendszerek, mobilkommunikáció, szélessávú és RF technológia, villamosipari gyártástechnológia, anyagtudomány, és még száz terület van, amiről évekig lehetne tanulni. Mindenből kapsz egy alapot, és esetleg elvégzel egy szakirányt, de még egy okleveles villamosmérnök is csak a felszínt kapargatja. A pluszt neked kell hozzátenned. Válassz ki egy szimpatikus területet, feküdj rá, és ne aggódj, "menet közben", a munkahelyeden rengeteget fogsz még tanulni. Az egyetem arra való, hogy adjon egy erősalapot, matematikai ismereteket, egy mérnöki szemléletet, egy olyan "can-do" attitűdöt, amely egy mérnököt különlegessé és értékessé tesz. Lehet, hogy villamosmérnökként nem fogsz érteni egy területhez, de képes leszel rá, hogy rövid idő alatt megértsd, átlásd, megtanuld. Ettől külön állatfaj a műszaki szakember.

2017. okt. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"Az egyetem arra való, hogy adjon egy erős alapot, matematikai ismereteket, egy mérnöki szemléletet, egy olyan "can-do" attitűdöt"

Na végre van valaki, aki érti.

És ha van munkáltató, aki érti, akkor az némi türelemmel tanítja be a frissen végzett mérnököt a megtestesült berendezésekkel kapcsolatban (bár a betanító öreg szaki otthon gúnyosan mondja a felségének vacsora közben, hogy ez meg milyen mérnök, még azt sem tudja, hogy melyik kezelőkart hová kell dugni). Aztán fél év múlva a mérnök bármikor megmondja, mik lehetnek az éppen észlelt anomáliás jelenség okai.

2017. okt. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%
Mi vár majd rád? --> Életre szóló tanulás. :) Negyedéves BSc végzősként dolgozok most 3 hónapja, ez idő alatt rengeteget tanultam. Máshogy mint az egyetemen persze, de pont ettől lesz egész a kép sokszor :)
2017. okt. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Engem is érdekel hol tanulsz. Én is harmadéves villamosmérnök hallgató vagyok és az egyetemen tényleg csak a szükséges alapokat tudjuk megtanulni ennyi idő alatt. Szabadidődben, ahogy mondták, képezd magad azzal a területtel kapcsolatban amelyik érdekel és ahol el fogsz helyezkedni.
2017. okt. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
38%
Faragatlanság egyik csúcsa kérdezni valamit, oszt többet erre se járni. Még ha legalább odaírta volna a kérdésben, hogy előre is köszönöm a válaszokat.
2017. okt. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!