Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gimnazista vagy, de szeretnék...

Gimnazista vagy, de szeretnék egy anatómia könyvet venni, érdemes?

Figyelt kérdés
Érdekel engem, nagyon! Nehéz lesz magyarázás nélkul egy laikusnak?

2015. ápr. 20. 19:35
 1/8 anonim ***** válasza:
A könyv önmagában atlasz nélkül nem ér semmit, és az is kb 14000 körül van. Az atlasz pedig minimum 35-40000 forint. Tehát nem érdemes.
2015. ápr. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De van atlasz is (mondjuk az más szerzőtől), az úgy is baj?
2015. ápr. 20. 19:58
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha érdekel, akkor persze, hogy érdemes! Azzal foglalkozz, ami érdekel!
2015. ápr. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És ha a két könyv (atlasz és anatómiakönyv) más szerzőtől van, az mennyire hátrányos?
2015. ápr. 20. 20:15
 5/8 anonim ***** válasza:

Én gimiben vettem ilyen könyvesboltokban kapható "atlaszokat" de teljesen mások voltak mint a sobotta meg szentágothai.

szerintem nem érdemes.Fogod még utálni eléggé az orvosin.

2015. ápr. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Anatómia könyvből a Kardos -félét ajánlom kezdésnek. Orvosira járónál is láttam már ilyen könyvet, nemcsak a 19 ezer Ft-osat. Atlaszból (de könyvből sem) pedig ne a Donáth-félét. Ritka pocsék. Már megbántam, hogy megvettem.
2015. ápr. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem érdemes.

Persze, sokakat érdekel (főleg, ha később orvosira akarnak jelentkezni), de ki fog akasztani a latin.

Tapasztalataim szerint az anatra csak akkor érik meg az ember (biztosan van kivétel), amikor már elvárják tőle, hogy tudja :D És ha elvárják, beseggeled, mert másnak is sikerült. Ne meg abszolválni kell a vizsgát :)

Miután megtudtam, hogy felvettek SE-ÁOK-ra, elkezdtem emedikusról anygokat letöltögetni anatómiából (persze engem is érdekelt nagyon:). Aztán az első ízület szalagjainál belém csapott egy wtf érzés... Hogy ezt nem is lehet megtanulni. Aztán hagytam...

Onnantól, hogy az egyetemen elkezdtem tanulni, gyakorlaton együtt nézegettük a dolgokat ( na meg alap volt, hogy tudni kell), már nem tűnt olyan ördöngösnek.


Szóval szerintem felesleges ekkora összegeket kicsengetned, mert nem tudhatod, hogy érdekel-e.

Persze... egy jó kis funkcionális anatómia sosem megy kárba, ha nem tetszik, simán eladhatod. Hát... döntsd el :)

2015. ápr. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nemtudom aktuális-e még, de ingyen (jogtisztán) letölthetővé tették a Medicinás Funkcionális Anatómia könyvet. Azt hiszem Réthelyi a szerzője és a boltban 18 ezer körül van. 3 kötetes. A bolti színesebb, kemény borítású, szép kiadvány. Az ingyen letölthető alján pedig lábjegyzetben valami megjegyzés van. Különben ugyanaz, mint a bolti.
2015. ápr. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!