Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hozzá értő segítséget várom...

Gyakorikérdés000 kérdése:

Hozzá értő segítséget várom nagyon!? Munka ügyben.

Figyelt kérdés
27 éves vagyok, 13 éves korom óta agydaganattal küzdök. 7 műtéten vagyok túl. Jövedelmem, rokkant nyugdíj :33000. Emelt összegű családi pótlék :23000. Az lenne a kérdésem, hogy én e mellett vallalhatok e munkát? Vagy akár OKJ-s képzéseket? Nagyon szeretnék végre kezdeni valamit az életemmel. Legfőképpen dolgozni. Aki jártas ebben kérem szépen, írjon! Köszönöm :Adri

#munka #OKJ #emelt összegű családi pótlék. Rokkant nyugdíj
2017. okt. 18. 00:22
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben rehabilitációs ellátásban részesülsz(rokkant nyugdíj), akkor hetente maximum 20 órában dolgozhatsz úgy, hogy ne vegyék el a rokkant nyugdíjadat.

Természetesen a 20 órán felül is dolgozhatsz, csak akkor szünetelteti az ellátást.

Illetve még arra kell figyelni, hogy a munkából ha három egymást követő hónapban többet kapsz, mint a mostani aktuális minimálbér(bruttó 127.500 (nettót kapod kézhez)), akkor szintént megszüntetik a rokkant nyugdíjat.


Tanulni/képzésekre járni meg egyértelműen lehet.

Szóval ha megvan az érettségid, akkor nyugodtan mehetsz OKJ képzésekre(bár az esetedben már csak az első ingyenes)

Illetve ugye vannak az önkormányzatok által hirdetett dolgok, abból többet is csinálhatsz, de azt majd ott úgyis elmondják.


Sok szerencsét!

2017. okt. 18. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nos ez nagyon hasznos információ volt, csak itt a hivatalban azt mondták nem régiben hogy nekem semmit nem lehet vállalni mert el vaszik a havi járadékokat...
2017. okt. 18. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!