Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a teendő diákigazolvány...

Akoos kérdése:

Mi a teendő diákigazolvány elvesztése esetén?

Figyelt kérdés
Csak bemegyek egy okmányirodába időpontra és csináltatok egy újat? Mennyit kell fizetnem érte és mikor kapom meg az újat? Nem kell valamilyen igazolást vinnem, hogy diák vagyok? A hátuljára kell matrica?.. :D

2016. máj. 3. 21:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az okmányirodában nem lehet diákigazolványt csináltatni. Csak NEK adatlapot, ami az iskolában szükséges az igényléshez. De abból a régi is jó, amit annak idején kaptál.


Nem kell semmit fizetni az okmányirodában, NEK adatlapért soha nem kellett. Idén már magáért az igénylésért sem kell fizetni.


Mivel nem az okmányirodában igényled az igazolványt, nem kell semmilyen igazolás, ők a NEK adatlapot bárkinek kiállítják. Majd amikor leadod az iskolában az igénylést, ők automatikusan igazolják a jogviszonyodat.


Matrica kell majd, ha már betöltötted a tanköteles kort. Miután postázták az igazolványt, be kell menned az iskolába, és érvényesítik, addig nem érvényes.

2016. máj. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, épp most jövök az okmányirodából, minden úgy történt, ahogy leírtad.
2016. máj. 4. 09:22
 3/4 anonim válasza:
100%
Én is elhagytam, az a 11 számjegy ugyanaz? Ami a bérletekhez kell? S most már ingyenes?
2016. máj. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem látok semmilyen 11 számjegyet. Az ideiglenes az egy lepecsételt lap az adataiddal, aminek egy hosszabb sorszáma van. És igen, minden ingyenes.
2016. máj. 15. 08:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!