Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Honnan tudhatom meg alkalmas...

Honnan tudhatom meg alkalmas vagyok e egyetemre?

Figyelt kérdés
Rég tanultam. Nem voltam éppen rossz de igazán jó sem, de még nem vagyok harminc és szeretnék tanulni. Van valami egyetemi szintfelmérési minta?
2014. szept. 10. 11:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Nincs semmi ilyesmi. Elkezded, aztán vagy bírod, vagy nem.
2014. szept. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha elég kitartó vagy, akkor sikerül. Ezt neked kell érezni.
2014. szept. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez szakfüggő. Valamelyik szakhoz nem elég az, hogy régebben nem voltál se rossz, se extrán jó, de valamelyik szakot játszva megcsinálod. Bár gondolom, nem orvosira akarnál menni. Én se voltam mintadiák, de nem is vágytam ügyvédi pályára. Nyelvszakon vagyok, itt nem halok bele a követelményekbe.
2014. szept. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az előképzettségnél sokkal fontosabb a motiváció (elhivatottság) és az intelligencia.


Ha legalább átlagosan intelligens vagy, és nagyon erős a motivációd, akkor a legnehezebb egyetemekkel is meg tudsz birkózni.


Vannak egyetemi szakok, amelyek speciális tehetséget is igényelnek, ilyenek például a művészeti képzések.


Bizonyos szakokhoz az átlagosnál nagyobb intelligencia kell, ilyen a matematikus vagy a fizikus szak.


Az orvosi, mérnöki, állatorvosi, agrártudományi és a természettudományi szakok a legtöbb ember számára a nehezebbek közé tartoznak, de különösebb tehetséget vagy intellektust nem igényelnek, kellő szorgalommal bárki elvégezheti, csak néha nagyon sok lexikális ismeretet kell benyalni.


A bölcsész szakok egy része jó nyelvérzéket igényel, anélkül gyötrelem.


A jogászképzés jó és tartós memóriát igényel.


És hát végül vannak a "büfészakok", amihez semmi sem kell, csak néha el kell járogatni órákra és vizsgákra. (turizmus-vendéglátás, humánerőforrás, nemzetközi kapcsolatok, ilyen-olyan menedzser szakok, kommunikáció-média, etc...)

2014. szept. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!