Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Továbbtanulással kapcsolatban,...

Továbbtanulással kapcsolatban, hogy a felvi.hu-n található leírás, nem teljesen tiszta mi a pontos megfogalmazas?

Figyelt kérdés

link: ( [link] Pdf

közepiskolai tanulmányaim során végig rendszeres gyermekvédelmi támogatásban részesültem (idén is) és ez egészen az érettségiig tart. Kell hogy valami teljesüljön emellett a 40 többletpontért?



2017. nov. 2. 12:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, kell, jó pár éve nem elég a gyermekvédelmi támogatás (tudom, mert én még kaptam rá pontot, a húgom már nem). Mivel szigorítottak a "hátrányos helyzet" jogszabályi kritériumain.
2017. nov. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

És mi kell hozzá?

valahol azt olvastam hogy az egyik szülőnek tartósabban munkanélkülinek (munkakeresőnek kell lennie).

Ez igaz?

2017. nov. 2. 18:41
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem elég világos a felvin lévő leírás.


A rendszeres gyermekvédelmi támogatás mellett a következők közül kell teljesülnie egynek, vagy ha több is teljesül, akkor vagy halmozottan hátrányos helyzetű:

- alacsony a szülők iskolai végzettsége,

- alacsony a szülők foglalkoztatottsága (munkanélküliség)

- elégtelen lakókörnyezet, illetve lakáskörülmények között él.


A hátrányos helyzet igazolására a jegyző, az illetékes gyámhatóság igazolása, illetve határozata fogadható el. Ha az csak rendszeres gyermekvédelmi kedvezményt állapít meg, a 1997.évi XXXI. törvény 67/A. §-a alapján önmagában hátrányos helyzet igazolására nem fogadható el.

2017. nov. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Édesanyám már évek óta (legalább 4-5) munkanélküli. Akkor ezzel együtt teljesül? Nem számít hogy mikortól az?
2017. nov. 2. 21:44
 5/9 anonim ***** válasza:

"A hátrányos helyzet igazolására a jegyző, az illetékes gyámhatóság igazolása, illetve határozata fogadható el."


Keressétek fel az illetékeseket, hogy kiadják-e erre a hátrányos helyzetű igazolást. Ők tudják pontosan, hogy mennyi időt jelent a tartós.

2017. nov. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Felhivtuk, és aztmondtak hogy jogosult vagyok a többletpontra, csak édesanyamnak elkell menni a hivatalba kitlteni egy lapot, aztan elvileg kijonnek felmerni a hazat, és utana állapitjak meg. Ilyen volt mar valakinek?
2017. nov. 4. 08:05
 7/9 anonim ***** válasza:
Na, ebben az esetben meg fogod kapni a többletpontot a hátrányos helyzetért! :) Azért mennek ki, hogy "környezettanulmányt" végezzenek, megnézik, hol éltek, milyen körülmények között. Nem egy nagy dolog, nem kell miatta aggódnod :)
2017. nov. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
És ez a többletpont minden esetben 40 pont?
2017. nov. 5. 18:28
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, hátrányos helyzetre ennyit lehet kapni.
2017. nov. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!